Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Zasłony

Chcesz ozdobić w jakiś wyjątkowy sposób swój salon, kuchnię lub nawet sypialnię? Brakuje ci pomysłu na to w jaki sposób możesz uzyskać efekt, o jaki Ci chodzi? Pomyślmy… Jaki element Twojego wnętrza najczęściej i najbardziej rzuca się w oczy? I jak? Już wiesz… jasne! Są to nasze okna.


Nie tylko wpuszczają światło do naszego pomieszczenia. Dają nam też odetchnąć świeżym (no prawie świeżym bo miastowe powietrze rzadko kiedy bywa rzeczywiście świeże) powietrzem. Tak więc warto zwrócić uwagę właśnie na okna. Nie mówię tu o ich wymianie – chociaż w niektórych przypadkach pewnie by się to przydało. Skupię się na mniej drastycznych rozwiązaniach. Mianowicie – ważnym elementem jest tu … ozdobienie okien w najbardziej prosty sposób. Jaki? Mowa tu o zasłonach! Tak tak, drogie Panie. Zasłony – nie dość że wróciły znowu do łask to dodatkowo mogą one ożywić doskonale nasze wnętrze i dodać mu niepowtarzalności. Najłatwiej iść i je kupić. Ale po co, skoro możemy też je samodzielnie wykonać no ale zacznijmy od początku.


Zasłona to specjalna kotara, która chroni nas przed nadmiarem słońca ale nie tylko. Zasłona to również bardzo ważny element dekoracyjny naszych pomieszczeń. Szczególnie jeśli jest to salon lub kuchnia. Co prawda zasłony przydają się też w sypialni (głównie te w ciemniejszych kolorach i mniej prześwitujące) ale w sumie, sypialnia to mniej prezentacyjne pomieszczenie niż kuchnia czy właśnie nasz salon.


Jakie powinny być zasłony? Dziś zasłony powinny być różnych wzorów, "fikuśne" i kolorowe. Kolory powinny być jaskrawe, tak by odbijały się od kolorów naszych ścian. Zasłona to ozdoba, to nie kotara, która ma nam nie wpuszczać do mieszkania słońca, od tego mamy przecież rolety. Własnoręczne uszycie zasłon nie jest trudne, a materiały możemy zdobyć bo bardzo atrakcyjnych cenach w wielu sklepach. Mamy dziś do wyboru wiele rodzajów zasłon: zasłony panelowe, zasłony sznurkowe, zasłony eleganckie, zasłony nowoczesne. Jakie wybrać? To zależy nie tylko od nas, ale i od wystroju naszych pomieszczeń. Jeśli w pokoju, w salonie, mamy ciężkie meble, antyki i wiele pamiątek, zasłony powinny być długie i eleganckie, lekko złapane po bokach złotymi, lub mosiężnymi spinkami. Wiadomo też, że inne będą zasłony do salonu, a inne zasłony do kuchni.


Jeśli nasz pokój jest przestronny, jasny, meble jasnego koloru to zasłony powinny być lekkie, delikatne, krótkie i fikuśne (złapane w paru miejscach, nałożone na siebie parę warstw – to kwestia naszej wyobraźni). Co prawda możemy kupić zasłony gotowe, jednak taniej wyjdzie nas kupienie materiału, a wiele radości dadzą nam zasłony, które sami zrobimy, bo nikt inny nie będzie miał podobnych. Do dzieła! Powodzenia!

2015-07-13 13:56:58 - Adam Szpak

Komentarze
Dodany: 2015-10-20 15:58:58, przez: Joasia
Mam takie pytanie: pierzecie swoje zasłony w domu, czy dajecie do pralni? Jakich środków używacie do pielęgnacji zasłon?
Dodany: 2015-10-12 08:36:21, przez: Michalina

Zamówiłam dokładnie taki sam wzór wiranek jak na zdjęciu. Wczoraj dostarczył paczkę kurier i jestem mile zaskoczona. Są o wiele ładniejsze niż na zdjeciu,zdjęcie nie pokazało tego ich uroku, połysku....

Dodany: 2015-09-16 08:29:38, przez: Tailor
bankowo
Przedstawiam Państwu angielskie błękitne jedwabne zasłony Laura Ashley :D cudo na oknie! w dotyku wspaniałe i cieszą oko:) cena w zależności od rodzaju jedwabiu..oczywiście spora:)
Dodany: 2015-09-03 08:26:32, przez: Żanetka

Ja mam u siebie w kuchni coś co nazwałbym firano-roletami:) wygląda jak firanka ale działa jak roleta:)
Dodany: 2015-08-26 08:14:28, przez: Maciuś
Gdzie można w miarę niedrogo uszyć takie zasłony. Markety odpadają bo tam tkaniny są słabej jakości i średni wybór ?   
Dodany: 2015-08-14 08:30:12, przez: tata
@Idyla, co kto lubi :) moje dzieciaki uwielbiają te księżyce bo mam podobne tylko w innym kolorze:) skoro dzieciom się podoba to "brzydkawy" jak ty nazwałaś na pewno nie jest:)
Dodany: 2015-08-11 14:37:23, przez: Balwa
Ja sobie sama szyję zasłony. Mogę je wieszać w zależności od pogody, pory roku i nastroju :)
Dodany: 2015-08-10 15:23:45, przez: idyla
@tata, jakiś ten wzór z księżycami taki brzydkawy... Lepsze byłyby jakieś misie, albo sówki

Dodany: 2015-08-10 08:25:18, przez: tata

Coś w sam raz do pokoju dzieciaków:)
Dodany: 2015-08-05 08:26:23, przez: Madzia

Ja zamiast zasłon mam u siebie rolety na ramach okna. Super sprawa. W upalny dzień daje super efekt:) i są różne kolory!:)
Dodany: 2015-07-24 13:52:29, przez: Panda
jak znajde robote to kupie sobie takie!

Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl