Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
 • Mieszkania
 • Domy
 • Lokale
 • Działki
 • R. pierwotny
Sprzedaż
 • Sprzedaż
 • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Usuwanie zapachu z lodówki

Lodówka - każdy ją posiada. To jeden z tych sprzętów bez których trudno by nam było sobie wyobrazić dobrze funkcjonujące gospodarstwo domowe. Co zrobić kiedy z lodówki zaczyna nam się wydobywać brzydki zapach?. Warto skorzystać z prostych i sprawdzonych sposobów w walce z nieprzyjemnym zapachem pochodzącym z lodówki. Zapach ten zazwyczaj pochodzi od przetrzymywanych w niej za długo bądź nie właściwie produktów spożywczych. Niekiedy jest on efektem dłuższego braku zasilania, bądź nie korzystania z niej przez dłuższy czas np. kiedy wyjedziemy na urlop.


Jeśli już miałeś styczność z tym problemem wypróbuj:

1. Umyj lodówkę ciepłą wodą z dodatkiem soku ze świeżej cytryny. Nie tylko odświeży lodówkę ale zapanuje w niej miły cytrusowy zapach. Doskonale zwalcza zapach ryby.
2. Nasyp na talerzyk sól kuchenną i wstaw ja do lodówki. Przykry zapach zniknie jak ręką odjął.
3. Jeśli lodówka jest mocno zabrudzona i śmierdzi umyj ją wodą z płynem a następnie przetrzyj woda z dodatkiem octu. Ocet bardzo dobrze neutralizuje przykre zapachy.
4. Kawa również jest pomocna i skuteczna w usuwaniu przykrego zapachu. Uprażoną świeżo zmieloną kawę wstaw w kubeczku lub talerzyku do lodówki i problem rozwiązany.
5. Soda oczyszczona to kolejny oręż do walki z nieprzyjemnym zapachem w lodówce. Wystarczy kilka łyżek sody rozpuścić w wodzie i wstawić ją w kubeczku do lodówki. Pochłonie ona zapach pleśni i zepsutego jedzenia.
6. Wstaw do lodówki kilka brykietów węgla drzewnego a zapomnisz o problemie.
7. Równie skuteczny jest ekstrakt z wanilii . Nasącz nim czysta gąbkę a następnie umieść ją w lodówce . Na pewno się sprawdzi.
8. Mleko. Produkt który zazwyczaj zawsze mamy w lodówce. Wystarczy je otworzyć wlać do pojemnika i wstawić do lodówki na parę godzin. Pochłonie ono cały nieprzyjemny zapach.


Aby nie być zmuszonym do stosowania tych wszystkich zabiegów warto zadbać o właściwe przechowywanie produktów. Starajmy się je zamykać w szczelnych pojemnikach i dopiero wtedy chować do lodówki. To najlepszy sposób aby uniknąć kłopotów z nieprzyjemnym zapachem w lodówce.

2015-07-14 14:46:43 - Adam

Komentarze
Dodany: 2016-05-18 15:13:23, przez: Pastyla
Do Facet z PRL a jakie rady masz dla tych, co lodówkę mają w wynajętym mieszkaniu albo w schedzie po kimś i nie została tak picusiowana jak Twoja? Nie ma lekko ;)
Dodany: 2016-04-28 14:53:30, przez: Facet z PRL
Nie rozumiem tego, że ludzie mają problem z zapachem z lodówek. Ja swoją polarkę mam już bodajże 15 lat (i tylko raz mi się zepsuła, kiedyś takie dobre sprzęty robili, jeszcze zanim przejęta została firma przez amerykańców) i nigdy nic z niej nie śmierdziało. Cały witz polega na tym, żeby pilnować aby:
 1. Nic się w lodówce nie wylewało, a jak się wyleje - ścierać od razu.
 2. Pilnować dat produkcji, nie trzymać przeterminów.
 3. Szczelnie zamykać pojemniki (zwłaszcza z "waniającymi" produktami).
 4. Regularnie konserwować i odmrażać lodówkę i zamrażarkę.

Jak się zadba, żeby wszystko było jak trzeba to będzie cycuś-glancuś i nic nam się nie będzie kiepścić. Takie są moje rady, faceta z głębokiego PRL :D

Pozdrawiam!

Dodany: 2016-04-18 14:49:47, przez: Dowid
@Kuszoj - artykuł jest przecież o usuwaniu zapachu z lodówki a nie wilgoci :D Jesli masz wilgoć w lodówce to problem masz innego rodzaju, coś jest nieszczelne...
Dodany: 2016-02-01 15:01:37, przez: Kuszoj
A ktoś coś wie o ryżu? Na wilgoć ogólnie to wiem że działa, a czy w lodówce coś to zmieni?
Dodany: 2015-11-03 15:39:33, przez: Jarosza

@Horacy Slugowski
, ale ile można ładować chemii wszędzie? Pewnie ci coś zatęchło w lodówie i nie dopilnowałeś, aby lodówkę rozmrozić i osuszyć. O to trzeba zadbać.
Dodany: 2015-08-25 08:27:14, przez: Horacy Slugowski

W dobie nowoczesnych technologii zapachy w lodówce mi nie straszne :)Niech żyję matka technika!!! :)
Dodany: 2015-08-12 08:59:12, przez: Kasia
Jak przystało na prefekcyjną Panią domu zawsze w lodówce przechowuję na talerzyku świeżą połówkę cytryny i brzydkich zapachów u mnie brak ;P
Dodany: 2015-07-27 13:28:50, przez: Kofeinka
Ja zawsze stosowałam kawę. Fajny zapaszek zostawia :)


Dodany: 2015-07-16 11:37:42, przez: Tobiasz
U szwagra w lodówce to taki zapach jest jakby tam zwłoki przechowywał. Nie wiem czy cokolwiek z tego artykułu by pomogło :P
Dodany: 2015-07-16 11:36:45, przez: Paulina
ciekawe z tym mlekiem, muszę kiedyś sprobować :)
Dodany: 2015-07-15 14:34:37, przez: Kociumke
Przede wszystkim trzeba:
 • regularnie przeglądać zawartość lodówy i usuwać nieświeże jedzenie
 • nie trzymać produktów w foliach i papierach z którymi je sprzedają (np. jajka przekładać do szufladki a nie w wytłaczance trzymać)
 • nie napychać lodówki "pod garb", bo powietrze nie cyrkuluje dobrze
 • produkty intensywnie "waniające" przechowywać w szczelnych pojemniczkach.

Po zastosowaniu tych rad będzie na pewno o niebo lepiej, zobaczycie :)

Pozdrawiam

Dodany: 2015-07-15 14:21:46, przez: Lala
Węgiel drzewny?Naprawdą? NIe słyszaam jeszcze o takiej metodzie, moze kiedyś sprubuje, czemu nie :) Ja ograniczam się do wody z cytryną i octu, później wietrzę jakieś godzinę-dwie, do tej pory działało :)
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl