Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Usuwanie zapachu papierosów

Zapach dymu tytoniowego należy do jednych z najtrudniejszych do usunięcia. Wnika on bowiem głęboko w tkaniny i przedmioty. Tradycyjne wietrzenie nie wiele pomoże , ale zawsze poprawi sytuację. Jeśli kupiliśmy samochód , którego poprzedni właściciel palił to mamy nie lada orzech do zgryzienia. Usuwanie zapachu tytoniu powinniśmy rozpocząć od przewietrzenia pojazdu i usunięcia resztek papierosów z popielniczek. Następnie warto zabrać się za odczyszczenie tapicerki łącznie z podsufitką. Skuteczna metoda jest wtarcie proszku zawierającego cząsteczki tlenu w tapicerkę samochodu i pozostawienie go na kilka godzin. Proszek usuwamy przy pomocy odkurzacza. Należy jednak pamiętać aby proszek był do koloru aby nie uszkodzić tapicerki. Możemy również w samochodzie pozostawić miseczkę z wodą zmieszaną z octem. Ocet skutecznie likwiduje przykre zapachy. Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani co do octu to można ocet zastąpić sokiem z owoców cytrusowych tj. pomarańcza, grejpfrut czy cytryna. Warto też skorzystać z preparatów chemicznych dostępnych w sklepach. Dodatkowo można się pokusić o stosowanie choinek zapachowych ale tylko jako dodatek. Same w sobie nie rozwiążą bowiem kłopotu.


Równie trudne jest usunięcie zapachu dymu tytoniowego z ubrań. Najprostszym sposobem wydawać by się mogło jest pranie. Mocne proszki z dodatkiem tlenu nie zawsze sobie jednak radzą i niekiedy proces prania trzeba przeprowadzić kilkakrotnie. Warto dlatego do prania dosypywać każdorazowo po dwie łyżki amoniaku. Do prania warto wrzucić również skórki z owoców cytrusowych, są niezwykle skuteczne. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu możemy również włożyć do szafek w których przechowujemy ciuchy torebki zapachowe. Również talki jest skuteczną bronią w walce z zapachem tytoniu. Posyp nim rzeczy i pozostaw na kilka godzin następnie dobrze je wytrzep i gotowe. Ta nierówną walkę można wygrać stosując dezodoranty i odświeżacze powietrza jednak należy uważać aby zapachy nie były zbyt ostre bo efekt może okazać się odwrotny id zamierzonego.


Mieszkanie to nasz azyl, jak poradzić sobie z zapachem dymu tytoniowego po wizycie gości? To trudny temat , nie wszyscy bowiem szanują to, ze w danym pomieszczeniu się nie pali. Najłatwiej było by poprosić o niepalenie ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli już palimy warto zapalić świece. Pochłonie ona smród wydobywający się podczas palenia. Na wolnym rynku beż problemów nabędziemy świece przeznaczone specjalnie do maskowania zapachu dymu nikotynowego. Warto zadbać również o wietrzenie pomieszczeń tak aby dym nie zdążył osiąść na przedmiotach znajdujących się w pomieszczeniach. Kolejnym krokiem może być korzystanie z odświeżaczy i kadzidełek i oczywiście z papierośnicy w której można zamknąć papierosy. Oczywiście możemy użyć alkoholu aby nim potrzeć te miejsca w domu w których najbardziej czuć nikotynę.


Co do usuwania zapachu ze skóry. Najskuteczniejsze będzie pozbycie się nałogu i częste dbanie o higienę. Pomocne będą tez różnego rodzaju dezodoranty.

2015-07-14 14:44:12 - niepodam

Komentarze
Dodany: 2017-03-06 14:55:05, przez: Zdoryt
Rzucić palenie - > przewietrzyć -> wyprać wszystko co się da, a co się nie da to wymyć -> odmalować pomieszczenia -> voila! :) Przy czym to pierwsze ogniwo jest kluczowe :]
Dodany: 2015-11-03 15:43:49, przez: Marcelina

@Agata
, to co piszesz, wydaje mi się nie bardzo realne, no ale sprobuję... przejęłam mieszkanie po jakichś kosmicznych palaczach, nawet ściany są przesiąknięte tym smrodem nikotyny, ohyda!
Dodany: 2015-10-27 08:56:44, przez: Agata
Polecam olejek z drzewa herbacianego (możecie go również dodać do wody do przemywania mebli). Próbowałam też domowych sposobów, a mianowicie małą miseczkę wypełnioną octem spirytusowym postawiłam w dyskretnym miejscu. W ciągu kilku godzin wchłonął się nieprzyjemny zapach.
Dodany: 2015-10-13 15:46:33, przez: Kratek
@Tamburyn - niekoniecznie. Nie wiemy do końca jak w dłuższej perspektywie działa na nasze zdrowie działa e-fajka. Poza tym nie czując smrodku z papierosa ludzie są skłonni pociągać elektronika więcej, w rezultacie przyjmują dziennie taką dawkę nikotyny jak w dwóch paczkach zwykłych fajek... Więc to nie taka prosta hop-siup droga.
Dodany: 2015-09-07 08:31:25, przez: Tamburyn
Jak ktoś musi jarać to niech się przerzuci na e-papierosa. W zasadzie podobno jest mniej szkodliwy ale na pewno bankowo mniej śmierdzi a czasem i nawet ładnie pachnie jak ktoś pali jakieś smakowe czy coś. 
Dodany: 2015-08-17 15:02:29, przez: deser

Cynamon dobrze zwalcza zapach papierosów, tak samo jak kawa. Wystarczy porozstawiać nieco lasek cynamonu w kilku miejscach mieszkania czy w samochodzie, zapach znika!
Dodany: 2015-08-05 08:41:02, przez: Aga

Najlepiej to nie palić !:)
Dodany: 2015-07-27 13:39:38, przez: Gwarek
Najlepszy do samochodu jest płyn ze sklepu, nie musi być wcale drogi. Potem trzeba zostawić pootwierane drzwi, żeby się wietrzyło

Dodany: 2015-07-17 13:29:54, przez: anty_palaczka
Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż usuwać :)

Dodany: 2015-07-14 15:44:17, przez: Bamba
najlepsza rada - nie palić, lepszej nie dostaniecie hehehe :D
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl