Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Rośliny iglaste do ogrodu

Iglaki do ogrodu to doskonałe drzewa i krzewy, które upiększą każdy ogród. Są atrakcyjnymi roślinami ozdobnymi i warto nimi upiększyć każdy ogród. Nie tylko są bowiem łatwymi roślinami do pielęgnacji ale i również bardzo okazałymi. Hodowane w środowisku naturalnym potrafią osiągnąć zaskakująco duże rozmiary, sięgające nawet do kilkudziesięciu metrów wysokości. Nie ma się jednak co przerażać, gdyż nie muszą to być wcale giganty. Są również odmiany iglaków, które osiągają minimalne rozmiary lub występują w postaci krzewów. Występujące wśród iglaków formy karłowe doskonale nadadzą się do ogrodów w których znajdziemy również części skalne, towarzysząc oczku wodnemu lub zasadzone na wrzosowiskach. Doskonale nadadzą się do przyozdobienia ogrodów patio, balkonów lub tarasów, zasadzone w pojemnikach czy też donicach.


ZALETY IGLAKÓW

Choć mają ich całkiem sporo, to największą z nich jest ich łatwość uprawy.
Są zimozielone, co pozwala nam na przyozdobienie ogrodu iglakami również zimą. Dekoracja z lampek i innych zimowych dekoracji, również tych świątecznych, upiększy nasz ogród w zimowe i ponure dni.
Dzięki różnorodności ich kolorów możemy nadać naszym ogrodom rozmaity charakter, dzięki czemu będą one inne niż wszystkie inne ogrody(posiadające również iglaki). Iglaki w ogrodzie to naprawdę dobre rozwiązanie.GRUPY KOLORYSTYCZNE IGLAKÓW

ZIELONE to odmiana iglaków, które stanowią bardzo dobre tło dla wielu kompozycji tj. bylinowe czy liściaste. Doskonale nadają się do formowanych żywopłotów, nieformowanych szpalerów i obwódek. Iglaki o jaśniejszych barwach zieleni, kochają prezentować się w słońcu , rosną równomiernie, dzięki czemu tworzą idealny i równomierny pokrój. Iglaki zielona mają również ciemny odcień, który prezentuje np. cis. Zdecydowanie te ciemnozielone iglaki wolą cień. Iglaki zielone lubią żyzne gleby, lekko wilgotne i przepuszczalne.

NIEBIESKO-SREBRZYSTE to odmiana wprowadzająca do naszych ogrodów chłodną i mroźną kompozycję. Nie każde rośliny będą więc pasować w tle niebiesko-srebrzystych iglaków. Najlepszym towarzyszem tej odmiany iglaków będą rośliny w kolorze purpurowym lub białym. Dlaczego ta odmiana iglaków jest szarobłękitna? Wszystko przez ich cieniutką warstwę wosku powlekającej igły rośliny. Wosk na igłach chroni przed parowaniem . jeśli chcemy zobaczyć najpiękniejszy kolor tej odmiany iglaków, najpiękniej ja eksponują zimą, a w szczególności w chwili występowania mrozów. Jeśli chodzi o najlepsze warunki do ich hodowli, nie mają specjalnych wymagań. Wystarczy im w zupełności żyzna i lekka gleba. Jeśli decydujemy się na ten rodzaj iglaków unikajmy zasadzania ich na wilgotnych glebach gdyż grozi im gnicie i przemarznięcie w okresie zimowym. Sadzone w półcieniu tracą swój nietypowy kolor i urok.

ZŁOCISTOŻÓŁTE - to odmiana zdecydowanie z najmocniejszym akcentem do każdej kompozycji . Najlepiej prezentują się w zestawieniu z iglakami ciemnozielonymi lub błękitnymi. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, odmiana żółtawej barwy iglaków powstaje w wyniku hodowli. Głównie na zielonych roślinach pojawiają się zmutowane pędy o białych lub żółtawych kolorach, nazywane przez hodowców sportami. To właśnie z sadzonek takich pędów hodowcy otrzymują nowe, jeszcze nie spotykane odmiany drzew, a także krzewów iglastych. Te najpiękniejsze mają najintensywniejszy kolor wczesną wiosną, kiedy to rośliny wypuszczają młode przyrosty. Iglaki rosnące w pełnym słońcu często przybierają jasny, złotawy kolor, te zaś schowane w cieniu stają się ciemne i zielonkawe. Nie oznacza to jednak, że iglaki lubią mocne słońce, zbyt duża ilość może uszkodzić ich pędy. Najlepszym rozwiązaniem dla żółtawych iglaków będzie zasadzanie ich pomiędzy wysokimi roślinami, by choć częściowo je osłaniały.

2015-07-14 13:43:47 - nieznajoma

Komentarze
Dodany: 2016-06-14 15:46:40, przez: Andrei
Chyba nikt jeszcze nie wspomniał o cisach. Tylko trzeba uważać, bo trujące ma owoce. Ale za to jak ładnie wygląda:

Dodany: 2016-04-28 15:08:11, przez: Jedyna
Ja mieszkam w bloku i dużo bym dala żeby miec taki fajny ogródek... ale moze kiedys się doczekam...
Dodany: 2016-02-10 15:32:08, przez: Sówka

A zwykle cyprysiki pamiętacie? Bardzo przyjemne i zieloniutkie :)
Dodany: 2016-01-20 15:27:53, przez: Iwala
Otara, zgadzam się w pełni. Nie można dać się zwariować, w innym razie nie wyjdziemy nigdy z ogrodu :)
Dodany: 2015-11-24 15:28:16, przez: Otara
~Piłka, bez pracy nie ma kołaczy... Ale trzeba się zastanowić, czy to człowiek jest dla ogrodu, czy ogród dla człowieka. Ja osobiście dokonuje tylko niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, typu nawożenie, podlewanie (jeśli susza) i ewentualnie rozsada albo przycinanie. Ogród sobie rośnie ładnie przy niewielkiej mojej ingerencji. Warto o tym pamiętać i nie dawać się ponieść perfekcjonizmowi, bo ten jest dla słabych :)
Dodany: 2015-08-17 15:04:07, przez: Piłka

To ładne jest, ale roboty pewnie przy tym co niemiara! :)
Dodany: 2015-07-28 13:57:42, przez: Mamaja
Mie się iglaki z cmentarzem kojarzą, tam pełno tuj

Dodany: 2015-07-23 15:51:40, przez: Florian
coś pięknego takie iglaczki :)

Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl