Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Remont łazienki

Remont łazienki - kosztorys

Przed planowanym remontem trzeba wykonać listę zakupów i wstępny kosztorys. Możemy wybrać tradycyjny remont generalny lub znacznie mniej skomplikowaną i co za tym idzie tańszą metamorfozę. To kwestia naszych możliwości finansowych i czasu. Koszt remontu łazienki zależy przede wszystkim od jej rozmiarów. Łazienki w mieszkaniach są na ogół mniejsze i mniejsze są też możliwości dotyczące ich wystroju. Remont taki jest też na ogół tańszy. Łazienki o większych wymiarach (najczęściej te w domkach jednorodzinnych) stwarzają większe pole do popisu i pozwalają zaspokoić wszelkie nasze potrzeby i marzenia. Są one jednak droższe.


Remont łazienki tanim kosztem

Pozostawiamy w niej te same sanitariaty i kafelki, ściany malujemy na inny kolor lub oklejamy tapetą. Podłogę można przykryć wodoodporną elastyczną wykładziną typu linoleum. Można też zadbać o funkcjonalność łazienki. W tym celu wystarczy obudować umywalkę stelażem z otwartych półek, na których można umieścić kosze - schowki. Dodatkowo umocowana drewniana listwa ułatwi powieszenie rozmaitych przydatnych akcesoriów. Zainstalowanie obok umywalki wiszących półek to świetne miejsce na przechowywanie łazienkowych drobiazgów. Kosmetyki i inne przedmioty można pochować do wiklinowych koszyków. Takie pojemniki są praktyczne, a przy tym ocieplą wnętrze. Powieszenie lustra w cienkich drewnianych ramkach - doda wnętrzu lekkości. Montaż niebanalnej sztorcowej baterii z chromowanej stali, z dekoracyjnymi kurkami zmieni wygląd naszej łazienki. Bardzo ważne jest również oświetlenie w łazience i drobne detale: pojemniki na mydło i szczoteczki oraz mydelniczka czy żywa roślina w doniczce. Koszt takiego remontu to około 1500 zł.


Remont łazienki krok po kroku

Remont generalny łazienki jest znacznie droższy ale też dzięki temu można zastosować istotne zmiany. W tym przypadku możemy zmienić zarówno całe wyposażenie, jak i wystrój ścian oraz podłogi. Tradycyjne sanitariaty można zamienić na nowoczesne, np. modną umywalkę na szklanym blacie. Okrągła umywalka wygląda niezwykle efektownie, wymaga jednak bardzo oszczędnego sąsiedztwa. Do niej trzeba dopasować wannę o nowoczesnym zaokrąglonym brzegu. Typową muszlę WC możemy zastąpić podwieszaną, a spłuczkę umieścić na wbudowanym w ścianę stelażu. Do schowania łazienkowych drobiazgów przydatna będzie długa, wąska szafka obracająca się wokół własnej osi, z lustrzaną ścianką z jednej strony. Nikt poza domownikami nawet się nie domyśli, że taki słupek pełni funkcję podręcznego magazynu kosmetyków oraz przyborów toaletowych. Niewielka liczba sprzętów i ich efektowne kształty zdecydują o nowoczesnym charakterze łazienki. Wyrafinowany styl podkreślą też detale z satynowego metalu: nóżki stolika pod umywalką, armatura i oprawki kinkietów. Na ścianach i podłodze można położyć płytki w jednym kolorze. Przybliżony koszt takiego remontu to około 6000 zł.

2015-07-09 15:13:30 - niepodam

Komentarze
Dodany: 2016-04-18 15:02:32, przez: Miernik
@Harold, możesz układać plyteczkę po płyteczce (jesli w takiej formie kupisz) albo całe fragmenty na siatce o wymiarach bodajże 30x30. Ale słabo z myciem tego, fugi też idzie dużo więcej.
Dodany: 2015-10-16 08:27:19, przez: Krzysiek
W poprzednim mieszkaniu miałem mozaikę w łazience, szczerze odradzam. Można dostać oczoplasu !
Dodany: 2015-09-16 08:41:18, przez: Harold Royce
Witam! Chciałbym sobie wyłożyć część ściany w łazience taką lustrzaną mozaiką:) tylko powie mi ktoś jak to się kładzie? normalnie jak płytki? Kupuje się taką mozaikę na metry/sztuki? HELP!
Dodany: 2015-09-08 08:21:17, przez: Groszek

Podoba się wam taki kolor płytek do łazienki? :) czy za bardzo "oczojebny"?:) mam nadzieje ze mnie admin nie zbanuje za to słowo ale jest najbardziej adekwatne do sytuacji:)
Dodany: 2015-08-24 08:29:27, przez: Lolipock

@Kodira, jeśli kupiłem te pochłaniające wilgoć to tak, jeśli nie to musisz zmienić bo będą ci gniły od wilgoci w łazience. Zwykle mają zielony kolor:)
Dodany: 2015-08-13 14:54:04, przez: Kodira

Mam remont łazienki, w sumie niedługo zaczynam. Z poprzedniego remontu w domu zostały mi płyty karton-gips, ale szare. Nadadzą się do łazienki? Bo na zdjęciach widzę tylko zielone...
Dodany: 2015-08-10 14:13:46, przez: Edek

Witajcie, przymierzam się do kładzenia płytek w łazience. Chcę zrobić to sam, żeby zaoszczędzić jak najwięcej kasy, bo cienko z tym. Który z powyższych klejów byście polecili?
Dodany: 2015-08-06 13:36:07, przez: Żanna
@Puzia, ja mam taką i bardzo sobie chwalę, to dobry kompromis, łączy jedno i drugie :)
Dodany: 2015-08-06 08:32:29, przez: Puzia

Ma ktoś u siebie "kabinowanne" albo "wannoprysznic"? Nie mogę się zdecydować na jedno albo drugie:)
Dodany: 2015-08-04 08:31:09, przez: Anulka
Jak dla mnie to w łazience obowiązkowo muszą być płytki :)

Dodany: 2015-07-24 13:46:25, przez: Kontek
Co myślicie o łazience w drewnie? Zabieram się niebawem za remont i myślałem o czymś tego typu jak na obrazku

Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl