Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Remont domu

Remont domu to czas, w którym każdy właściciel posesji musi uzbroić się cierpliwość i czekać na jego zakończenie. Przed remontem należy najpierw przemyśleć, w jakiej części dom będzie remontowany. Pod uwagę należy wziąć możliwość przeprowadzenia remontu kapitalnego, bądź drobnych prac mających na celu jedynie naprawienie widocznych uchybień i zreperowaniu najpotrzebniejszych rzeczy do dalszego użytkowania domu.

Remont domu - koszt

Sposób jak remontować dom może zostać nam przedstawiony przez wyspecjalizowane osoby, które trudnią się budowlanką i każdy remont potrafią przeprowadzić w możliwie najszybszy sposób i po najmniejszych kosztach. Zwłaszcza koszty mogą być w kwestii remontu najbardziej istotne. To od nich może zależeć skala napraw, dlatego przed rozpoczęciem remontu należy sporządzić jego kosztorys i wówczas zdecydować się, które zadania muszą zostać wykonane na samym początku, a z którymi można się wstrzymać. Często przyczyną remontu jest stan techniczny instalacji elektrycznej, którą niezwłocznie trzeba wymienić. Wraz z nią remontuje się wówczas ściany i sufity.


Remont domu to również naprawa zadaszenia lub jego wymiana na nowy. Znane jest potoczne określenie, że dom jednorodzinny to skarbonka bez dna. Chcąc utrzymać go w dostatecznie dobrym stanie technicznym przez wiele lat należy przeprowadzać w nim ciągle nowe naprawy i odpowiednio konserwować go. Zwłaszcza dom drewniany powinien być objęty pieczołowitą ochroną. Jest on, bowiem bardziej od domu murowanego narażony na działanie warunków atmosferycznych. Trzeba go, zatem częściej odnawiać, odgrzybiać i konserwować.


Remont domu - pozwolenie

Żaden remont domu jednorodzinnego nie może obyć się bez wydania przed stosowne urzędy odpowiednich dokumentów potrzebnych do jego przeprowadzenia. Nie wszystkie czynności remontowe wymagają zezwoleń, jednak są i te, bez których nie można się obejść. Chodzi o remonty zadaszeń, dachów, wymianę okien znajdujących się przy głównych ulicach miasta oraz remonty obiektów uznawanych za zabytki i mieszczące się w rejestrze zabytków. Pozwolenie takie można z łatwością uzyskać przedstawiając jedynie plan prac remontowych, zakres ich czynności i wgląd do materiałów użytych do realizacji remontu. Przeprowadzony wcześniej kosztorys remontu ma na celu porównanie czy remont będzie bardziej opłacalny, czy może lepiej jest zburzyć daną ścianę i na jej miejscu postawić nową. Może to dotyczyć również całego domu jednorodzinnego.


Remont domu z drewna

Jeśli dom zbudowany jest z drewna, to jego remont powinien być precyzyjnie przygotowany, ponieważ drewno przed swoim zainstalowaniem musi zostać odpowiednio zaimpregnowane. Jest też gorzej rozebrać konstrukcję drewnianą niż ścianę z cegieł. Trzeba również zaznaczyć, ze nawet najprostszy remont może się nie udać bez fachowej pomocy i dobrego wykonawcy robót remontowych. Nie właściwie położona elewacja, krzywo położona podłoga czy błędy w kładzeniu dachówek mogą zwiększyć koszty remontu domu i przyczynić się do powstania dalszych wad domu. Jeśli remont będzie dotyczyć poprawy lub ingerencji w konstrukcję budynku, to przyda się wykwalifikowany inżynier znający się na planach budowy domów.


W przypadku remontu wewnątrz domu wystarczy zatrudnić płytkarza lub malarza, który popularnie mówiąc posiada fach w rękach. Znaczącą sprawą jest nie tylko aspekt finansowy, ale również czas realizacji zlecenia. Nikt, bowiem nie chcę przechodzić przez remont prze długi okres czasu. Najlepiej, kiedy jest on przeprowadzany szybko i po najmniejszych kosztach, z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Ale życzenie takie czasami pozostaje fantastyczną mrzonką. W rzeczywistości remont kojarzy się z nieprzespanymi nocami i dużymi nerwami.

2015-07-09 15:12:27 - Marek

Komentarze
Dodany: 2016-10-11 12:32:22, przez: M. Duś
Ważne jest to, żeby dobierać (czy to do budowy, czy do remontu) materiały wiadomego pochodzenia i z wiadomych składników, które nie są ani toksyczne, ani w jakiś sposób szkodliwe dla zdrowia. Nawet kosztem większych pieniędzy. Czytajmy o materiałach, bo potem wychodzą takie kwiatki jak azbest, popioły w cemencie, szkodliwe PCV, trujące kleje i spoiny... Jak najbardziej naturalnie, a wszystkim - i nam i przyrodzie - będzie lepiej. Pozdrawiam,

Małgorzata Duś
Dodany: 2016-08-01 13:36:32, przez: Michałkowy
Remont to poważna inwestycja, podczas zakupu materiałów budowlanych nie dajcie się nabrać na produkty, które oferują producenci! Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przeprowadził wyniki badań pokazujące słabą jakość produktów! Można stracić kolosalne sumy pieniędzy
http://wyborcza.biz/biznes/1,147758,20208854,zppmdb-ujawnil-wyniki-kontroli-wyrobow-budowlanych.html

Dodany: 2016-05-04 15:03:45, przez: PanWojto
@Stasia, cięzko to powiedzieć... zależy od materiałów, roboczogodzin... Na oko to można powiedzieć, że 40 tysięcy, no ale co z tego? Może być wiecej albo i mniej. Wezwij fachowca, on oceni co i jak :)
Dodany: 2015-09-29 08:26:40, przez: Stasia
Dostałam w spadku stary dom, ok. 80 m 2 , w bardzo złym stanie. Czeka mnie gruntowny remont, zrywanie podłóg, wylewki, skuwanie ścian itd. I wygląda na to, że przeliczyłam swoje siły, na zamiary. Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji i może przybliżyć koszt takiego remontu? Dziekuję. 
Dodany: 2015-09-08 08:41:44, przez: Tadzik

@Szyszka, wynajmij sobie porządną profesjonalną ekipę to na budowie będzie sterylnie jak w szpitalu:) Miałem u siebie taką fantastyczną ekipę.4 braci, każdy majster z innej dziedziny i razem uzupełniali się świetnie. A na budowę jak przyjeżdżałem to nigdy nawet papierka z cementu nie widziałem. wszystko od razu do kosza i porządek musi być :) super! Oczywiście cena nie była niska ale warto była dać więcej kasy i się nie martwić niż zaufać "Panu Zeniowi i kolegom" i zabijać się o cegły :)
Dodany: 2015-08-24 08:39:12, przez: Szyszka

Najgorsze w remoncie jest to, że póżniej trzeba sprzątać:) szczerze nie znosze takiego bałaganu! :)
Dodany: 2015-08-13 14:49:22, przez: Iryd

Ja niebawem będę rozbudowywał swój dom, taki widoczek będę miał...
Dodany: 2015-08-12 15:30:04, przez: Jera

Wygląda jak sauna :) A co ma nie dać rady, jak da radę :)
Dodany: 2015-08-06 08:42:27, przez: marina

Chciałbym obić u siebie ściany murowane drewnem? ta rade coś takiego zrobić?
Dodany: 2015-08-05 14:53:02, przez: Pałuba
@Rufus, widocznie źle podszedłeś do tematu, studnia może to jest, ale z dnem :)
Dodany: 2015-08-04 08:34:21, przez: Rufus
Ja ostatnio jak zaplanowałem malowanie przedpokoju to skończyło się na kapitalnym remoncie instalacji elektrycznej z kuciem ścian włącznie:/ remonty to zło... i studnia bez dna.
Dodany: 2015-07-24 13:45:06, przez: Stefek Męczybuła
jak ja nie cierpię remontów, tej wiecznej papraniny, cieknących farb... oby jak najrzadziej...
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl