Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie to bardzo ważna część dla domowego zacisza, niezależnie od tego, czy funkcjonujemy w mieszkaniu, czy też w domu. Dobre światło sprawia, że nasza domowa przestrzeń staje się atrakcyjniejsza wewnątrz jak i z zewnątrz. Co najważniejsze odpowiednie światło wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Coraz więcej osób decyduje się więc na piękne oświetlenie do ogrodu. Czy może być coś przyjemniejszego niż kolacja w ciepłe dni na świeżym powietrzu nie tylko przy świecach ale i w delikatnym i ciepłym świetle lampek? Ważna uroczystość wyprawiana w ogrodzie nie musi już kończyć się wraz z zachodzącym słońcem. Piękne oświetlenie ogrodowe nie tylko pozwoli Wam ucztować do białego rana ale i zadba o odpowiedni nastrój. Warto więc przemyśleć i zainwestować w oświetlenie ogrodowe, jednak nim pobiegniemy do sklepu, zastanówmy się nad kilkoma istotnymi szczegółami, a w szczególności odpowiedzmy sobie na pytanie "jakie oświetlenie będzie najlepsze dla naszego ogrodu?"


Oświetlenie ogrodowe - rodzaje

Wyróżniamy następujące akcesoria oświetleniowe:
- żyrandole,
- kinkiety,
- kinkiety ogrodowe,
- plafoniery,
- spoty,
- klosze.


Lampy ogrodowe

- lampy stołowe,
- lampy podłogowe,
- lampy ogrodowe,
- lampy stojące wysokie,
- lampy stojące średnie,
- lampy stojące niskie,
- lampy wiszące,
- lampy LED.


Rodzaje oświetlenia

- oświetlenie kryształowe,
- oświetlenie obrazowe,
- oświetlenie stylowe,
- oświetlenie różnokolorowe,
- oprawy pod szafkowe,
- oświetlenie drewniane,
- oświetlenie witrażowe,
- oświetlenie LED,
- oświetlenie linkowe/sufitowe.


Odpowiednia żarówka

Same akcesoria oświetleniowe to jednak nie wszystko, pamiętajmy również o tym, by używać odpowiednich żarówek, które będą podkreślały walory konkretnego gadżetu oświetleniowego. Wyróżniamy żarówki próżniowe, gazowaną, halogenową.

Jak więc widać możliwości wyboru akcesoriów świetlnych, a także czynników przy ich doborze jest bardzo wiele, a co najważniejsze każdy może wybrać coś dla siebie w dogodnej cenie. Pamiętajmy, że co roku moda oświetleniowa także się zmienia i wchodzą coraz to nowsze trendy. Przy wyborze oświetlenia uwzględniajmy także zawsze jego praktyczność, nasze potrzeby i oczywiście wizualność, ponieważ bardzo ważne jest, by każdy detal ze sobą współgrał. W końcu nasze zacisze ogrodowe, czy chcemy czy nie, także określa naszą osobowość i jest jej znakiem dla otoczenia.


Oświetlenie ogrodowe - ceny

Ceny oświetlenia ogrodowego wahają się od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Wszystko oczywiście zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji, a także od wnętrza (kolorów ścian, mebli) i zewnętrznej części naszego domu (ogrodu).

2015-07-13 15:09:24 - Adam Szpak

Komentarze
Dodany: 2016-04-28 14:56:58, przez: Orfeo
Witam! Jak już musicie, to kupujcie oświetlenie ledowe, jest o wiele bardziej ekologiczne i zdrowe. Poza tym daje więcej możliwości aranżacji. Nowością są takie fajne kostki brukowe świecące, dają wiele ciekawych opcji do zagospodarowania w ogródku, czy drodze dojazdowej. Pomyślcie jak rewelnie może to wyglądać w nocy...

Dodany: 2015-09-10 08:19:38, przez: Bulbar

Nie wiem jak to jest zrobione ale wygląda super:):):) Pewnie te "kamienie" po których się chodzi to wkopane w ziemie ledy albo coś innego. 
Dodany: 2015-09-03 08:37:06, przez: Rafał
Jestem na etapie projektowania ogrodu. Nie chcę utopić pieniędzy w błoto. Jak możecie podajcie gdzie najlepiej kupować takie rzeczy
Dodany: 2015-08-18 08:26:19, przez: Kazek

To dopiero wielkie lampiszcza :)
Dodany: 2015-08-12 08:33:07, przez: Fruzia

A ja mam takie paliki wbijane w ziemie za parę złotych i też świeci :)
Dodany: 2015-08-11 15:33:40, przez: Fali

Ja lubię nowoczesne rozwiązania!
Dodany: 2015-08-06 14:38:36, przez: Stashka

A co sądzicie o takich hatifnatach? :D
Dodany: 2015-07-24 15:26:45, przez: Zośka
Ja kupiłam takie baniaki pół roku temu i jestem zadowolona :)


Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl