Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Oświetlenie łazienki

Łazienka to bardzo ważne miejsce w naszym domu, gdzie dbamy o higienę, piękny wygląd i pozytywny wizerunek. Szczególnie często korzystają z niej kobiety, wykonując w niej zabiegi pielęgnacyjne czy makijaże. Do wykonania tych wszystkich zabiegów upiększających niezbędne jest dobre światło, którego nie może zabraknąć w żadnej łazience. Powinno być jak najbardziej naturalne, jasne i oszczędne. Jakie wybrać oświetlenie do łazienki?


Oświetlenie do łazienki nad lustrem

Oświetlenie do łazienki nad lustrem powinno być wyjątkowo jasne. Najwięcej czynności wykonujemy właśnie przed lustrem, a więc powinniśmy mieć jak najlepszą widoczność. Rodzajów oświetlenia nad lustro jest wiele. Różnią się zarówno kształtem, wzorami, dekoracją oraz rodzajem oświetlenia. Dziś nie tylko oświetlenie montowane jest nad lustrem, można zakupić już lustra w których zamontowane jest oświetlenie. Bardzo ciekawie wyglądają i ułatwiają nam podjęcie decyzji co do oświetlenia. Do oświetlenia nad lustrem zazwyczaj używa się oświetlenia tematycznego które ma na celu oświetlenie wyłącznie danego punktu bez zbędnego cienia.


Oświetlenie do łazienki sufitowe

Oświetlenie tego typu musi odpowiednio pasować do całej łazienki, ustawienia mebli, kolorystyki oraz panującego w niej nastroju. To bardzo ważne by nie było zbyt jasno ani zbyt ciemno. Światło powinno tworzyć ciepły nastrój w łazience, byśmy podczas wieczornej toalety czuli się odprężeni, zrelaksowani. Oświetlenie sufitowe jest głównym oświetleniem niezbędnym w każdej łazience, ma ono za zadanie oświetlić nam łazienkę by dać nam wszelkie możliwości.


Oświetlenie do łazienki ledowe

Oświetlenie z użyciem diody LED ma za zadanie oświetlić w łazience miejsca, które nie mają możliwości oświetlenia z instalacją źródeł światła przez napięcie 230V. Oświetlenie LED może być wszędzie zastosowane, w każdym malutkim kącie. Wyglądem przypominają żarówki reflektorowe, umieszczane w odpowiedniego typu oprawach. Dają delikatne lecz dość intensywne światło. Oświetlenie LED można umieścić na suficie, na ścianie, nad lustrem, pod lustrem, w obudowie wanny i każdym innym miejscu. Jedynym warunkiem jest wodoszczelna obudowa.


Oświetlenie do łazienki - listwy

Dziś bardzo modne jest oświetlenie listwowe, które nie tylko daje dużą moc oświetlenia głównego ale również jest ciekawą dekoracją. W oświetleniu listwowym można zastosować oświetlenie na 2-6, a w niektórych produktach nawet większej ilości miejsc na żarówki. Oświetlenie listwowe ma wiele rodzajów opraw, dodatków oraz rozstawień. Wszystko zależy więc od naszego gustu i rodzaju aranżacji łazienki.


Oświetlenie do łazienki - aranżacje

Aranżacja łazienki jest wyłącznie naszą decyzja, do jej dekoracji oraz nadania jej charakteru możemy użyć wszelkich dodatkowych akcesoriów jak i samego oświetlenia. Lampy mogą służyć nie tylko nam światłem ale i doskonale nadawać wnętrzu łazienki nastrój i wyjątkowy styl. Dziś na naszym rynku można kupić prawdziwe cuda i zmienić naszą łazienkę w prawdziwy raj.

2015-07-09 14:27:15 - Barbara

Komentarze
Dodany: 2015-10-07 15:13:31, przez: Tandar
@Asieńka, jako kobiecie wybaczam Ci ten wściekły róż, no ale błagam :D Co do tematu, oświetlenie powinno być wyważone i skuteczne, potrzebne do tego co chcemy robić, czy czytamy w wannie czy tylko się relaksujemy, do tego dobieramy oświetlenie
Dodany: 2015-08-21 08:36:31, przez: Wichura

Kinkiety są spoko :)tylko zawsze zastanawiało mnie czy takich kilka oświetli całą łazienkę. Bardziej chyba punktowe oświetlenie pewnie z tego by wyszło i i tak trzeba by robić inne...
Dodany: 2015-08-13 08:27:24, przez: Asieńka

A mi się podoba takie:)
Dodany: 2015-08-12 15:11:57, przez: Farba
@Miśka, ta łazienka wygląda jak w jakiejś egipskiej świątyni :D
Dodany: 2015-08-07 08:51:22, przez: Miśka
Dla mnie oświetlenie łazienki jest bardzo ważne. Dobrze dobrane lampy zadbają o dobry nastrój w czasie naszych kąpieli.

Dodany: 2015-08-07 08:19:33, przez: Romantyczka

Najlepsze oświetlenia jak dla mnie:)
Dodany: 2015-08-03 08:17:05, przez: Taco

Ledowe najbardziej pasuje do łazienki:) diody led są coraz tańsze i zużywają naprawdę dużo mniej prądu od tradycyjnej żarówki:)
Dodany: 2015-07-24 13:27:10, przez: Wiśnia
A co powiecie na takie oświetlenie? Kapitalne!

Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl