Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Ogrzewanie podłogowe

Rodzaje ogrzewania podłogowego:

1. Ogrzewanie podłogowe wodne.
2. Ogrzewanie podłogowe elektryczne.

Ogrzewanie podłogowe to dziś bardzo modny sposób ogrzewania mieszkania, czy jest on opłacalny? Czym się różni od tradycyjnego? Na czym polega? Różnica polega na montażu, podczas którego zamiast tradycyjnych grzejników, pod podłogą montowane są przewody, którymi przepływająca ciepła woda ogrzeje dom. Zamiast przewodów z wodą, zdarza się tez montaż grzewczych elementów elektrycznych, co jest znacznie droższe. Najlepiej montować tego typu ogrzewanie w momencie budowy domu lub remontu nowego mieszkania, w przeciwnym razie będzie to znaczniej kosztowne i trudne.


Ogrzewanie podłogowe elektryczne

Dzięki elektrycznemu ogrzewaniu podłogowemu można zaoszczędzić około 20% energii potrzebnej na ogrzanie całego domu. Z tego względu iż ciepłe powietrze unosi się zawsze do góry, idąc od podłogi ogrzewa całe pomieszczenie do samego sufitu, co jest z pewnością skuteczniejszą formą ogrzewania. Maty grzejne będąc niewidocznym źródłem ciepła dają wiele możliwości aranżacji pomieszczeń, powiększając jednocześnie ich powierzchnię użytkową. Ogrzewanie podłogowe posiada około 10 letnią gwarancję, a także nie wymaga jakichkolwiek przeglądów i konserwacji ogrzewania, a to wiele ułatwia. Bardzo ważne by termostat był z czujnikiem podłogowym, dobrany fachowo do naszych potrzeb. Stosowane termoregulatory elektroniczne z programatorem czasowym, powoduje iż jakiekolwiek koszty stają się niewielkie. By zamontować ogrzewanie podłogowe elektryczne, wystarczy zamontować maty grzewcze o mocy 100W/m² nadaje się idealnie do podłogi, która przykryjemy wykładziną, dywanem, klepką lub panelami podłogowymi. Zaś maty o mocy 150W/m² proponowane są do rodzajów podłóg, które zostaną pokryte terakotą bądź kamieniem.


Zalety ogrzewania podłogowego

Ciepło oddawane przez ogrzewanie podłogowe, jest równomierne w całym pomieszczeniu. Ogrzewanie ulatnia się od dołu w górę, dzięki czemu wszędzie jest jednakowo ciepło. Tego typu ogrzewanie jest tańsze o około 30%. Są znacznie estetyczniejsze niż tradycyjne grzejniki. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu w pomieszczeniu jest więcej miejsca.


Wady ogrzewania podłogowego

Konieczność zrywania podłogi, jeśli nie instalujemy ogrzewania podłogowego podczas budowy domu czy remontu mieszkania. Brak możliwości rozwieszenia mokrego prania jak na tradycyjnych grzejnikach. Brak możliwości zagrzania herbaty jak na tradycyjnym grzejniku (postawiony kubek na ciepłym grzejniku trzyma ciepło).

2015-07-13 12:59:43 - Roman Bąk

Komentarze
Dodany: 2016-04-19 15:30:15, przez: Durga
Trochę mało tu w tym artykule treści, ale zachęcam do zgłębienia tematu, bo warto! Ogrzewanie podłogowe to najlepsze co do tej pory wynaleziono!
Dodany: 2015-11-10 15:27:15, przez: Rabot
@Mariusz minusem jest to, że jak coś Ci pierdyknie w przewodach to musisz skuwać posadzkę/panele żeby dotrzeć do wycieku. To rzadka sytuacja, ale się zdarza. Drugim minusem jest cena.
Dodany: 2015-10-05 08:51:13, przez: Mariusz

Właśnie zastanawaim się nad ogrzewaniem podłogowym. Ponoć takie ogrzewanie jest bardzo przyjemne, można chodzić boso :) itd, ale czy są jakieś minusy. Proszę Was o szczere opinie ? 
Dodany: 2015-08-21 14:12:30, przez: Maminka
Ja jestem pod wrażeniem tego, jak u mnie w domu panowie monterzy poradzili sobie z tego typu ogrzewaniem. Nie dość, że szybko, to wszystko mega dokładnie i na tip top. Jak napisali w artykule - brak jest grzejników, więc więcej miejsca jest, więc pod oknem można dać jakieś szafki czy biurko, albo łóżko, które nie absorbuje ciepła z grzejnika. Wszędzie jest nagrzane równomiernie, co mnie bardzo cieszy. Jeśli tylko macie możliwość - zakładajcie takie insalacje. A te wady wymienione w tekście są po prostu śmieszne.
Dodany: 2015-08-14 14:18:14, przez: Roxa
Ale kombinowania z tym ogrzewaniem... wydajne to to w ogóle jest? Jak się naładuje do pieca to nie będzie parzyć w stopy?
Dodany: 2015-08-11 15:29:59, przez: Szpaler
@Starak - zależy czy wodne czy elektryczne, ale koszt to od 120 zł/m2 w górę, tak że to nie są tanie rzeczy.
Dodany: 2015-08-11 08:45:10, przez: Starak

Ile kosztuję zrobienie takiego ogrzewania podłogowego?
Dodany: 2015-07-16 08:35:00, przez: Wacek
Dla laików:) Mały filmik z montażu. mniej więcej tak to wygląda :)

Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl