Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
 • Mieszkania
 • Domy
 • Lokale
 • Działki
 • R. pierwotny
Sprzedaż
 • Sprzedaż
 • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Ogrzewanie etażowe

Gdy przychodzi chłodna zima, każdy z nas pragnie ciepła, a więc zarazem i dobrego ogrzewania na zimę. Czy ogrzewanie etażowe (zwane również ogrzewaniem centralnym), jest dobre i opłacalne? Ogrzewanie etażowe ma szczególnie za zadanie ogrzewanie pomieszczeń. Proces odbywa się poprzez ogrzewanie pomieszczenia, które mieści się w danej odległości od źródła ciepła oraz możliwość wyodrębnienia poszczególnych elementów. Za pomocą gorącej wody dostarczane jest ciepło do elementów grzejnych zlokalizowanych w docelowych pomieszczeniach.


Rodzaje urządzeń grzewczych w metodzie etażowej

○ Ogrzewanie wodne,
○ Ogrzewanie elektryczne,
○ Ogrzewanie powietrzne,
○ Ogrzewanie kominkowe,
○ Węglowe.


Ogrzewanie etażowe - co nam daje?

Przede wszystkim ogrzewanie etażowe, szczególnie w lokalach mieszkalnych, daje nam wiele możliwości zastosowania różnorodnych urządzeń, a najczęściej kotłów lub kompaktowych w lokalu tego samego budynku, dając ciepło wszystkim mieszkańcom jednocześnie. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania typu źródła ciepła, oraz wszelkich oczekiwań i wymagań mieszkańców danego lokalu, bądź budynku. Ogrzewanie etażowe posiada ten plus, że pozwala na pełną kontrolę pracy własnego źródła ciepła oraz o wiele niższe systemowe straty ciepła. Wymaga zaś od mieszkańców stałej opieki, a mianowicie jego obsługi, doglądania, zgłaszania do serwisu czy konserwacji. Ogrzewanie etażowe, wymaga doprowadzenia gazu do mieszkań, a także indywidualnych systemów spalinowych.

2015-07-10 15:38:38 - Robert Rawicz

Komentarze
Dodany: 2017-08-18 12:30:26, przez: mass
Ogrzewanie etażowe to inaczej ogrzewanie centralne
Dodany: 2017-03-07 12:13:04, przez: Czanka
Baca - no jak to nie możesz? Przecież w Wikipedii w dziale ogrzewanie masz parę słów o ogrzewaniu etażowym. Może czas odświeżyć słownik naszego języka? Albo zacząć lepiej szukać :) Etaż to z francuskiego kondygnacja, słowo to istnieje w polszczyźnie od dawna i jest używane (rzadko bo rzadko, ale jest). Zanim zaczniesz wylewać żale na forach, to poczytaj więcej. Z pozdrowieniami - Czanka.
Dodany: 2017-03-03 05:08:25, przez: Baca
Bzdury ! Bzdury ! I grafomania  !  Szukam co to jest to ogrzewanie  ETAŻOWE i tak naprawde to nie mogę znaleźć.  Ani w słowniku,, ani w Wikipedia.  Nie znam tego słowa "ETAŻOWE" i nigdzie nie moge tego znaleźc, a ludzie mówią głupoty.  Mówią "ogrzewanie etażowe" ale nie rozumieją co mówią
Dodany: 2016-05-12 15:25:14, przez: Rajeno
Czyli że ogrzewanie etażowe to nie jakiś specjalny rodzaj ogrzewania, a po prostu takie, które ogrzewa jedno mieszkanie? To się dowiedziałem :)
A patrzcie tu jaki motyw, ktoś ma piec CO w kuchni :D

Dodany: 2015-08-14 15:10:36, przez: Raper
@James, to chyba koszt ogrzania łazienki dwa na dwa :D
Dodany: 2015-08-05 13:44:22, przez: Franko
@James, to zależy od kilku czynników, m.in.:
 1. Powierzchnia domu (mieszkania).
 2. Rodzaj i skuteczność ocieplenia domu.
 3. Budulec (drewno, pustak, cegła).
 4. Tryb życia domowników.
 5. Cena gazu ;)

Koszt może wynosić zatem od 300 do ponad 1500 złotych za miesiąc. Kilka stówek to ci przeleci w ćwierć sezonu ;D

Dodany: 2015-07-16 08:52:57, przez: James
Ile wyniesie miesięczny koszt etażowego ogrzewanie gazowego? Słyszałem gdzieś, że wychodzi kilka stówek na sezon grzewczy. Czy ktoś korzysta i mógłby się podzielić wiedzą? :)
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl