Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Ogród warzywny

Warzywa są częścią naszej diety, stanowią podstawę, która pozwala nam trzymać sylwetkę, pozwala być zdrowym, pięknym i do tego zawsze szczęśliwym i radosnym. Wiemy jednak nie od dziś, że bardzo często, warzywa, które kupujemy w sklepie, na straganie, nie zawsze są takie, jakbyśmy tego oczekiwali. Wiele warzyw, pochodzących z różnych planacji, jest po prostu pryskane różnymi chemikaliami, a to powoduje, że stają się one szkodliwe i z pewnością, nie spełniają swoich funkcji, tak jak powinny.
Dlatego też, bardzo dobrym rozwiązaniem jest ogród warzywny, który powinien mieć każdy z nas, kto dba o swoje zdrowie i kto chce jeść, tylko zdrową żywność.


Taki ogród warzywny wcale nie musi mieć dużo miejsca. Wystarczy kawałek dobrej ziemi, żeby móc posadzić to, co się chce i to co się lubi.

Wiele osób, tych które nie mają ogrodów, zakładają mini ogród warzywny na balkonie. Wówczas roślinki znajdują się w doniczkach. Z pewnością w takim przypadku nie ma możliwości, żeby uprawiać tak dużą ilość i tak różnorodne warzywa jak w ogrodzie, ale z pewnością, lepsze coś, niż nic.


Uprawa takich ogródków wymaga trochę czasu i poświęcenia. Na początku bowiem należy przede wszystkim, przygotować żyzną, dobrą glebę. Należy ją w odpowiedni sposób nawozić i przygotować na posadzenie roślinek. Następnie można wziąć się na sianie naszych ulubionych warzyw.

Można zastosować różne porady, które pozwolą każdej osobie w odpowiedni sposób przygotować swój mały, piękny świat. Z pewnością, wcześniej powinno się zadbać o to, żeby stworzyć plan takiego ogrodu. Powinno się wiedzieć, gdzie będą znajdywać się odpowiednie warzywa, gdzie będą miejsca, na poszczególne rośliny, jak to będzie ułożone. Mając taki projekt ogrodu warzywnego, można przystąpić do sadzenia.


Jeśli ktoś nie ma dużego pojęcia w tym temacie, powinien zawsze przed sianiem odpowiednich roślin, pobrać różne informacje, które pozwolą mu ocenić, czy oby dana roślinka, może być posadzona w tym, a nie w innym miejscu. Poza tym, należy wiedzieć, które rośliny wolą więcej wiatru, które więcej słońca, a które przed tym wszystkim należy chronić. Z pewnością mając taki ogród warzywny należy pamiętać, by codziennie móc go podlewać i wyrywać wszelkie chwasty, które się tam pojawią. Warto również na wstępie odwiedzić strony internetowe typu "ogród warzywny dla początkujących" - znajdziemy tam wielką ilość ciekawych porad.


Wiadomo, że jest z tym trochę pracy i wymaga to poświęcenia. Nic jednak nie jest tak piękne i zdrowe, gdy można pójść do ogrodu i po prostu zerwać sobie ulubione warzywo do schrupania na surowo lub do ugotowania zupy.

Wiele osób preferuje dziś również ogród ekologiczny, w którym rezygnuje się z wszelkich nawozów, a dba się tylko o naturalny rozwój roślinek. Nie usuwa się tego, co nie jest szkodnikiem dla roślin, a co wielu przeszkadza w wyglądzie. Tworząc taki ogród, dba się po prostu o naturalny rozwój.


Jakikolwiek ten ogród by nie był, należy zdać sobie sprawę, że nic nie jest w stanie go zastąpić. Każdy kto ma możliwość jego posadzenia, powinien w sposób szczególny o niego dbać i powinien się cieszyć, że coś takiego ma. Jest to bowiem bezcenna rzecz, z której wielu nigdy nie zdawało sobie sprawy.

2015-07-13 14:46:23 - Mareczek

Komentarze
Dodany: 2016-04-19 15:33:42, przez: Ranko
Własne warzywa i owoce ze swojego ogrodu to skarb! Zachęcam wszystkich którzy mogą, żeby zakładali własne warzywniki i robili swoje przetwory. Najlepsze własne!
Dodany: 2015-11-24 15:32:09, przez: Rafał
@Blur, to Twoja cebula? Mało ma łusek, to pewnie zima będzie lekka :) Osobiście też uwielbiam cebulę, tylko że dymkę, którą się zjada na raz, albo można zamarynować na zimę. Polska cebulą stoi!
Dodany: 2015-09-10 08:49:52, przez: Blur

Nie ma to jak własna, pyszta i ostra cebula:) Mój kumpel jak do mnie przyjeżdża to zawsze idzie do ogrodu, wyrywa kilka a pózniej pieczemy je na ognisku. coś wspaniałego:) raz nawet jadł cebulę jak jabłko. Obrał z łupy i gryzł:)
Dodany: 2015-09-07 08:58:53, przez: Izabela
Ogród warzywny, ale tylko ekologiczny ! Bez użycia chemii i uprawiany w zgodzie z naturą. 
Dodany: 2015-09-07 08:46:03, przez: Ziuta

Co macie u siebie? ja hoduję marchewkę, kapuchę, pomidorki i trochę ziemniaczków:) super sprawa. Wszystko naturalne i zdrowe:):):)
Dodany: 2015-08-17 14:22:42, przez: Kandyda
Basia - ja mam też i sobie chwalę! Nie ma to jak domowa marcheweczka, sałata,  rzodkiew, a pod jesień dynia czy inne kabaczkowe cudeńka :) Samo zdrowie i ekologia!
Dodany: 2015-08-12 08:18:11, przez: Basia

Czy ktoś ma jeszcze przydomowe ogródki warzywne:)?? ja u siebie mam :)
Dodany: 2015-08-10 14:33:31, przez: Tamburka
Na co komu teraz ogród warzywny, przy dzisiejszym zanieczyszczeniu powietrza i spalinach...
Dodany: 2015-07-24 14:55:39, przez: Adi
teraz to się nie opłaca, wszystko można tanio kupić...
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl