Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Ogród ozdobny

Mieć dom, to marzenie każdego człowieka. Wszystkie osoby, które mieszkają w blokach, marzą o tym, by mieć swoje cztery kąty, w których wreszcie, poczuliby się swobodnie i wolno. Ale dom, to tak naprawdę jeszcze nie wszystko. Oprócz niego, niezwykle ważną rolę, odgrywa ogród, który się przy nim znajduje. Rzadko kiedy możemy spotkać domy, przy których nie ma choć małego ogródka.


Każdy zastosowuje go na inne przeznaczenie. Dla każdego wolny teren ma inne zastosowanie. Jedni zakładają ogrody warzywne, inni robią boisko do gry w piłkę, jeszcze inni budują skalniak lub oczko wodne. W zależności od preferencji danej osoby, różne może być jego zastosowanie.

Z pewnością jednak ogród ozdobny odgrywa bardzo ważną rolę. mogą go jedynie mieć osoby, które kochają prace w ogrodzie i które nie boją się wyzwań, jakie czekają je, w tym cudownym miejscu. Wiadomo, że nie wystarczy powiedzieć, mam ogród. Sztuką musi być postarać się go stworzyć, a następnie utrzymać, w takiej kondycji, aby każdy kto na niego spojrzy, nie mógł oderwać od niego wzroku.

Taki ogród ozdobny przy domu może być miejscem, gdzie można opalać się, relaksować, spędzać czas z rodziną i z przyjaciółmi. Wiadomo, że jeżeli będzie piękny i okazały, wówczas czas spędzony w nim, będzie dużo bardziej cenny i dobrze wykorzystany.


Jak założyć więc taki ogród? Na co się zdecydować? Z pewnością, tak jak w każdym innym przypadku, tak również i tu, bardzo duża rolę, ogrywa projekt takiego ogrodu. Przed przystąpieniem bowiem do pracy, należy określić, gdzie, co i jak ma się znajdować, żeby stworzyć coś pięknego.

Z pewnością należy stworzyć miejsce, gdzie można usiąść, zrobić grilla, porozmawiać, pośmiać się. Wiadomo również, że należy wydzielić ten miejsce, do konkretnej ozdoby, która stanowiłaby atrakcję takiego ogrodu. Można zaprojektować własny stawek, oczko wodne lub po prostu skalnik. Wybór należy do osoby, która projektuje swój mały, piękny świat.

Dużo też zależy od tego, jak dużo mamy miejsca do zagospodarowania. Wiadomo, że jeżeli ten obszar jest większy, ma się większe tym samym pole do popisu, co nie znaczy, że na małej powierzchni, również nie można zaszaleć.


Jakie rośliny wybrać? Na co się zdecydować? Tak naprawdę wybór jest bardzo duży i każdy może pozwolić sobie na coś innego. Ważne, żeby zastosować takie rośliny, które w dane miejsce będą odpowiednie. Jeśli chcemy zrobić żywopłot, powinniśmy wybrać rośliny liściaste lub iglaste, w zależności od tego, co nam się bardziej podoba i co chcemy osiągnąć ich posadzeniem. Podobnie też, jeśli chcemy zakupić roślinki na skalnik, musimy zwrócić uwagę na te, które będą idealnie pasować, w tego typu miejsce. Stanowi to bowiem niezwykle ważną kwestię, przy projektowaniu ogrodu.

Wiadomo, że jeżeli ktoś zdecyduje się już na taki ogród ozdobny, musi wiedzieć, że należy o niego dbać i się nim zajmować. Koszenie trawy, usuwanie chwastów, dodawanie nowych roślinek, czy ozdób, to w takich ogrodzie standard. Wiadomo bowiem, że wszystko pięknie wygląda, gdy patrzymy na to z boku. Trzeba jednak włożyć w to, sporo serca i pracy.

2015-07-13 14:33:55 - Marek

Komentarze
Dodany: 2015-11-19 16:20:25, przez: Ula

U mnie żaden ogródek się nie udaje, nie wiem, czy skażoną ziemię mam, czy coś...
Dodany: 2015-08-12 08:14:47, przez: Zuza

Ja gdybym miała miejsce to zrobiłabym sobie coś takiego w ogrodzie! Cudeńkoooo! :)
Dodany: 2015-08-11 15:32:25, przez: Jaknie
@Susełe, to wygląda jak jakieś "miejsce pamięci" ;]
Dodany: 2015-08-06 14:39:57, przez: Susełe

A ja bym chciała taki uroczy zakąteczek :)
Dodany: 2015-07-24 14:55:11, przez: fisałka
Taki ogródek sobie walnę, a co!

Dodany: 2015-07-24 14:54:07, przez: maszka
Lepiej ogród puścić wolno, jeśli ma się na tyle miejsca. Rozrośnie się i będzie taki z angielska.
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl