Ładowanie
kontakt
Astons nieruchomości
(+48) 604 380 020
Administratorem danych osobowych jest AMK Portal sp. z o.o.

działka na sprzedaż Poznań Morasko, 916 200 zł, 20.36 ar, droga dojazdowa asfaltowa

916 200
20,36ar (2 036)
45 000 zł/ar (450 zł/m²)

Jaśkowiaka

Opis

UROKLIWE DZIAŁKI NA MORASKU!

Polecamy na sprzedaż 5 działek budowlanych w znakomitej lokalizacji na Morasku północnej peryferyjnej części Poznania - niezwykle chętnie wybieranej pod budowę wymarzonego domu.
Teren, na którym oferowane są działki jest niezwykle perspektywiczny.
Pod koniec ubiegłego roku wszedł w życie bardzo korzystny pod względem komfortu zabudowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (uchwała nr LII/971/VIII/2021 Rady Miasta Poznania z dnia 28.09.2021 - obszar Morasko Radojewo Umultowo Radojewo Zachód część C w Poznaniu).
Przewiduje on powstanie nowoczesnego i komfortowego osiedla domów jednorodzinnych, a także nowoczesnej infrastruktury społecznej i technicznej, łącznie z dodatkową drogą miejską (publiczną), planowanym zespołem szkolno-przedszkolnym, a także przystankami autobusowymi wzdłuż ul. Jaśkowiaka.
Na niektórych zdjęciach zaznaczono na zielono umiejscowienie proponowanych pięciu działek budowlanych wraz z główną ulicą Jaśkowiaka oraz projektowaną ramą drogi publicznej (zaznaczonej na beżowo) wraz z opartą na niej siecią dróg wewnętrznych.
Cały układ drogowy został zaplanowany w projekcie planu w taki sposób, aby zapewnić optymalną obsługę komunikacyjną wszystkim właścicielom działek. Wewnętrzna droga publiczna ma stanowić ładną aleję, gdyż po obu jej stronach zaplanowane są rzędy drzew, a sama ma składać się z jezdni i obustronnych chodników.
Proponowana jest sprzedaż łącznie pięciu działek budowlanych, kilku z nich lub ewentualnie pojedynczej działki.
Każda działka jest bardzo ustawna, ma powierzchnię ok 2.036 m2 (szerokość ok 34,5 m oraz długość ok 59 m).
Istnieje możliwość podziału każdej z działek na działki o powierzchni minimum 1.000 m2 (propozycje podziału są zaznaczone czerwono na jednym ze zdjęć).
Całość powierzchni pięciu działek wynosi 10.185 m2 (ok 172 m x ok 59 m).
Bezpośrednio przy działkach nie ma obecnie żadnych mediów. Jednakże w ul. Jaśkowiaka odległej w najbliższym punkcie o ok 100 m (a do ostatniej działki ok 240 m) znajdują się:
- wodociąg,
- prąd,
- gaz.
Położenie kanalizacji nie jest planowane w najbliższej przyszłości, aczkolwiek istnieją dalekosiężne plany skanalizowania również tego terenu po wykonaniu kanalizacji dla innych terenów ciągnących się na południe.
Istnieje możliwość zawarcia umowy z Aquanetem (gestorem sieci wodociągowej) odnośnie zwrotu, jeśli nie w całości, to przynajmniej w pokaźnej części kosztów budowy brakującego odcinka wodociągu od ul. Jaśkowiaka do proponowanych działek.
W planie miejscowym przewidziano budowę nie tylko wspomnianej wyżej wewnętrznej drogi publicznej, ale także nowej magistrali wodociągowej biegnącej wzdłuż ulicy Jaśkowiaka, co powinno być gwarancją dostarczenia odpowiedniej ilości i jakości wody do celów zaopatrzenia ludności.
Co więcej, przewidziano również budowę nowej publicznej placówki oświatowej, najprawdopodobniej zespołu szkolno-przedszkolnego zaledwie w odległości ok 200 m od oferowanych działek, do której prowadzić będzie bezpieczna publiczna droga, a która będzie służyć istniejącym i przyszłym mieszkańcom Radojewa i Moraska.
Przy ul. Jaśkowiaka nie tylko przewidziano przystanki autobusowe, ale założono również jej przebudowę w kierunku jej poszerzenia z obustronnymi chodnikami oraz ze ścieżką rowerową.
W centralnej części nowego osiedla mieszkaniowego wyznaczono teren zieleni urządzonej (ZP), który służyć ma przede wszystkim jako przestrzeń wspólna, integrująca mieszkańców tego obszaru.
Poza tym, na północ oraz wschód od działek znajdują się spore tereny zieleni (działki prywatne), które zostały ujęte w miejscowym planie jako obszary cenne przyrodniczo i wyłączone spod zabudowy.
Przy drugim wylocie projektowanej publicznej drogi wewnętrznej znajdują się tereny przeznaczone pod usługi, które mogą być wykorzystane na budowę wygodnego supermarketu i innych lokalnych sklepów.
Na każdej z działek budowlanych można posadowić maksymalnie jeden budynek wolno stojący mieszkalny.
Można również wziąć pod uwagę budowę domu dwu lokalowego.
Pozostałe ustalenia planu miejscowego:
- zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna;
- dopuszczenie posadowienia wolno stojącego garażu lub budynku gospodarczego na każdej działce (o powierzchni maksymalnej 50m2);
- powierzchnia zabudowy 25% powierzchni działki budowlanej, przy czym nie więcej niż 250m2;
- wysokość zabudowy do 2 kondygnacji nadziemnych i nie więcej niż 7,5m;
- kąt nachylenia połaci dachowych do 12 stopni;
- powierzchnia nowo wydzielanej działki budowlanej: minimum 1.000 m2;
- dopuszcza się lokalizację kondygnacji podziemnych.
Oferowane działki są bardzo atrakcyjną propozycją nie tylko ze względu na perspektywę rozwoju otoczenia. W pobliżu znajduje się wiele terenów zielonych, które są wykorzystywane do celów rekreacyjnych, chociażby rezerwat meteorytów wraz z pobliskim lasem, a od strony wschodniej tereny nadwarciańskie z licznymi ścieżkami.
Biorąc to wszystko pod uwagę, nie należy zapominać o tym, że proponowany teren znajduje się w granicach miasta Poznania. Niezwykle sprawnie podróżuje się stąd w kierunku centrum miasta, a nowa przebudowa trasy Naramowickiej jeszcze to ułatwi.
Oferowane działki nie tylko mogą stanowić cel mieszkaniowy, ale również mogą być znakomitym celem inwestycyjnym i to nie tylko jako zabezpieczenie kapitału przed inflacją, gdyż biorąc pod uwagę perspektywę rozwoju tego terenu można liczyć na wzrost wartości nieruchomości w tej okolicy.
PO WIĘCEJ ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ w w w . a s t o n s . p l
Polecamy i zapraszamy na prezentację!
Kontakt:
Maciej Gawryluk
Biuro nieruchomości ASTONS
tel: 604-380-020
e-mail: maciej.gawryluk@astons.pl
www.astons.pl
DODATKOWE INFORMACJE:
Typ własności: własność
Kanalizacja: brak
Prąd: powyżej 100m
Gaz: powyżej 100m
Woda: powyżej 100m
Kształt działki: prostokąt
Długość działki: 59
Szerokość działki: 34,5
Typ drogi: asfaltowa
Typ ogrodzenia: brak
Typ ulicy: lokalna
Wysokość zabudowy: 7,5
Warunki zabudowy: tak
Pozwolenie na budowę: tak
Sąsiedztwo: zieleń
Plan zagospodarowania: tak
Postępowanie spadkowe w toku: nie
Typ działki: budowlana
DANE KONTAKTOWE:
Maciej Gawryluk
604-380-020
maciej.gawryluk@astons.pl
Przedstawione dane mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYM BIUREM NIERUCHOMOŚCI.
WSZYSTKIE TRANSAKCJE PRZEPROWADZANE PRZY UDZIALE NASZEGO BIURA NADZOROWANE SĄ PRZEZ LICENCJONOWANEGO POŚREDNIKA I JEDNOCZEŚNIE PRAWNIKA. BIURO ASTONS NIERUCHOMOŚCI JEST UBEZPIECZONE OD ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ ZA WYKONYWANE CZYNNOŚCI POŚREDNICTWA. NIEODPŁATNIE POMAGAMY W WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEGO FINANSOWANIA KREDYTOWEGO.
ŚWIADCZYMY PROFESJONALNE USŁUGI W ZAKRESIE POŚREDNICTWA PRZY SPRZEDAŻY, WYNAJMIE, JAK I KUPNIE NIERUCHOMOŚCI GŁÓWNIE NA TERENIE POZNANIA I OKOLIC.
WWW.ASTONS.PL

Szczegóły

Typ nieruchomości:
działka na sprzedaż
Dodano:
2023-05-11 09:10:02
Ostatnia aktualizacja:
2023-07-07 20:09:01
Powierzchnia:
2 036 m² (20,36)
Cena:
916 200 zł.
Cena za m²:
450 zł.
Cena za ar:
45 000 zł.
Lokalizacja:
Jaśkowiaka
Podłączenie wody:
powyżej 100m
Gaz:
powyżej 100m
Agent prowadzący:
Maciej Gawryluk
Licencja pośrednika:
14848
Wyłączność:
Nie
Zwolnienie z prowizji:
Nie
Forma własności:
własność
Kanalizacja:
brak
Woda:
Tak
Uzbrojenie:
Nie
Typ działki:
budowlana
Szerokość działki:
34,5
Długość działki:
59
Ogrodzenie:
brak
Droga dojazdowa:
asfaltowa
Pośrednik:
Astons nieruchomości
Nr ogłoszenia:
klikmapa-893540

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Administratorem danych osobowych jest AMK Portal sp. z o.o.
Astons nieruchomości
(+48) 604 380 020