Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Nowoczesne domy

Nowoczesne domy to nie tylko użycie futurystycznych materiałów, takich jak szkło i stal. Nowoczesność w domu to przede wszystkim budowanie zgodnie z wszelkimi zasadami ekonomii, ergonomii oraz zachowaniem komfortu wnętrz. Nowoczesny projekt domu pozwoli nam na wybudowanie budynku tak, aby wszyscy domownicy oraz goście czuli się wygodnie, swobodnie i bezpiecznie. Pozwoli również na uniknięcie powstawania niewielkich, ale za to bardzo irytujących w codziennym życiu detali.


Nowoczesne domy - inspiracje

Nowoczesne projekty domów biorą pod uwagę takie rozwiązania, jak właściwe rozmieszczenie przestrzenne pomieszczeń względem ekspozycji na światło słoneczne, dogodną komunikację między pomieszczeniami, ustawienie domu względem stron świata, ale nie tylko. Bardzo ważnym elementem są takie czynniki jak dopasowany system grzewczy, wentylacja, zasilanie energią pochodzącą z różnych źródeł. Istotny jest również odpowiedni dobór użytych do budowy materiałów, obecnie łączy się najnowsze technologie z istniejącymi już i sprawdzonymi rozwiązaniami, takimi jak wełna mineralna, beton komórkowy, ceramika poryzowana.


Nowoczesne domy - projekty

Nad projektem nowoczesnego domu powinni pracować tacy fachowcy jak konstruktor, projektant instalacji, architekt wnętrz, koordynowani przez architekta. Taki skład zespołu projektującego nasz dom da nam pewność, że wybudowany dom będzie spełniał wszystkie standardy i oczekiwania.
Nowoczesne domy są znakomitym odzwierciedleniem stylu życia współczesnych ludzi oraz ich rodzin. Obecne trendy nakazują dzielić budowane domy na strefy, w domach nowoczesnych znajdą się więc części wspólne dla wszystkich domowników, przeznaczone dla gości. Wzajemne powiązanie między wnętrzami (jadalnią, salonem, holem, kuchnią, pokojami) są podporządkowane regułom funkcjonalności i dostępności. W dzisiejszych czasach tradycyjne pomieszczenia, czyli pokoje, kuchnia, łazienki, czy hol, przestają już wystarczać. Wzbogaca się domy o kolejne pomieszczenia, zależnie od potrzeb domowników mogą to być biblioteki, pokoiki biurowe, w których będzie można poświęcić się pracy, pokoje przeznaczone do oglądania filmów, domowe sauny czy małe salki do aerobiku.

Nowoczesne domy jednorodzinne

Domy nowoczesne w Polsce kojarzą się jedynie z nowoczesną bryłą i najczęściej brakiem tradycyjnego dachu. W mniemaniu większości ludzi nowoczesny dom to szklano – betonowa bryła z płaskim dachem. Architekci jednak starają się zmienić utarty sposób myślenia o domu nowoczesnym. Nowoczesność w dzisiejszych czasach to nie tylko rozwiązania architektoniczne, ale również zastosowana technologia i technika. Obecnie powstaje coraz więcej domów, które wyglądem przypominają tradycyjne domki jednorodzinne (wynika to z wytycznych urbanistycznych i planów zagospodarowanie przestrzennego, urzędy preferują bowiem tradycyjne kształty i formy, takie jak dwuspadowy dach o nachyleniu około 38 – 45 stopni), jednocześnie zawierające takie elementy architektoniczne jednoznacznie kojarzące się z nowoczesnością w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

Cechą charakterystyczną dla współcześnie powstających domów o zacięciu nowoczesnym jest połączenie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, takich jak szkło, metal, z materiałami tradycyjnymi (cegła, kamień, drewno). Szczególnie cenione jest szkło, jako materiał nadający domom szczególnej lekkości i przejrzystości. Co prawda niewielu ludzi decyduje się na przeszklenie całego niemal domu, jednak nieco większe od tradycyjnych przeszklone powierzchnie to bardzo atrakcyjne wizualnie rozwiązanie. Ponadto pomaga ono oszczędzać na energii elektrycznej, gdyż dzięki ścianom ze szkła do domu wpada o wiele więcej słonecznego światła i nawet wieczorami jest widno.


Bryła nowoczesnych domów nie jest w zasadzie aż tak nowatorska. Na bardzo odważne rozwiązania decydują się nieliczni, prawdziwi zapaleńcy i ci, którzy nie mieli ograniczeń w formie takich a nie innych planów zagospodarowania przestrzennego. W większości wypadków nowoczesny domek to prostopadłościenny parter nakryty dachem dwuspadowym. Wnętrza są proste, czytelne i mają funkcjonalny układ pomieszczeń. Cała reszta domu to w zasadzie czysta współczesność. W takich domach znajdziemy całą masę nowoczesnych urządzeń, takich jak rekuperatory, kolektory słoneczne, kominki z płaszczem wodnym i wiele innych innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w kotłowniach, kuchniach. Domy nowoczesne nie zaburzają krajobrazu otoczenia spełniając wszelkie wymogi stawiane przez prawodawców, jednocześnie stanowiąc niejako wyznacznik nowych trendów oraz przeciwwagę dla budowania pretensjonalnych pseudo – dworków z kolumienkami.

2015-07-10 13:56:00 - Piter
dom

Komentarze
Dodany: 2015-08-14 14:52:15, przez: Pifosz

@Miśka, całkiem fajny domek, ale na stare lata po tylu schodach wchodzić :D Zresztą inspirowany domami w rejonach zalewowych, jak Amazonia czy inne Laosy czy Kambodże :)
Dodany: 2015-08-12 08:46:04, przez: Miśka
Taki dom przyciągnie wzrok nie jednego gapowicza :) 
Dodany: 2015-08-07 14:17:30, przez: Basa
@Kaśka, fajny ten projekt, faktycznie :)
Dodany: 2015-08-05 14:00:32, przez: Kaśka

Super projekt. Nie za duży, nie za mały, z duchem nowoczesności, ale jednocześnie nie odcina się od idei domu.
Dodany: 2015-07-16 15:08:04, przez: Albrecht Mocny
a ten jest nowoczesny?
Dodany: 2015-07-16 09:02:11, przez: Marek
Ile kosztowałoby zbudowanie tzw. ekodomu? Dużo większy koszt niż standardowy dom.
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl