Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Minimalizm w domu

Minimalizm to nic innego jak upraszczanie, minimalizm może dotyczyć praktycznie wszystkiego, również mieszkania w którym żyjemy, naszego życia, wysiłku, miejsca w pracy czy czegokolwiek sobie zażyczymy, przyjrzyjmy się jednak temu, co zrobić by nasze mieszkanie było urządzone w stylu minimalistycznym. Zasady minimalizmu dotyczą nie tylko urządzania naszego mieszkania, a naszego życia, jednocześnie żeby urządzić nasze mieszkanie w sposób minimalistyczny powinniśmy poznać zarówno korzyści płynące z minimalistycznego stylu życia jak również wszelkie zasady dotyczące tego, jakby nie patrzeć poglądu.


Przyjrzyjmy się więc najpierw korzyściom płynącym z minimalistycznego podejścia do życia, przede wszystkim, dzięki minimalizmowi możemy uzyskać więcej wolności w swoim życiu, co będzie przekładało się w dużej mierze na większą ilość czasu, dzięki czemu będziemy mogli więcej wykonywać naszych obowiązków, zadań i tym podobnych, a również mieć więcej czasu wolnego na wykorzystywanie go do spełniania swojego hobby czy po prostu dla rozrywki. Dzięki minimalistycznemu podejściu będziemy mogli przygotować miejsce w swoim życiu na to co uważamy za najważniejsze. Minimalistyczne podejście to także więcej czasu na przyjemności co przekładać się będzie również na o wiele mniejszą liczbę zmartwień ciążących nam na głowie. Zdrowsze życie, lepsze zarządzanie tym co posiadamy, a także pływ na poprawę środowiska to także skutki minimalistycznego podejścia, oczywiście skutki w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Skoro znamy już plusy minimalizmu przejdźmy więc do zasad, które pomogą nam zrozumieć i przystosować się do minimalistycznego trybu życia.


Zasady minimalistycznego stylu życia

• Przede wszystkim powinniśmy się pozbyć wszelkich niepotrzebnych rzeczy, nie oznacza to oczywiście tego, abyśmy pozbywali się rzeczy (w różnym tego słowa znaczeniu) wszystkich, które posiadamy, a jedynie tych, które nie są nam zupełnie potrzebne i jesteśmy w stanie obejść się bez nich.
• Drugą sprawą jest to byśmy określili co jest dla nas najważniejsze w życiu. Musisz zastanowić się nad tym co sprawia Ci przyjemność, co jest dla Ciebie ważne, co ma wpływ na Twoją przyszłość.
• Wszystko co robisz powinno być istotne. Cokolwiek zaczniemy robić powinni być warte i korzystne dla nas, cokolwiek przestaniemy robić powinno być warte zaprzestania.
• Radość i szczęście w miejsce zbędnych rzeczy, to zasada mówiąca o tym, że nie powinniśmy się pozbywać tylko niezbędnych rzeczy, a raczej zastępować je tym, co przynosi nam radość i sprawia, że czujemy się szczęśliwi.
• Minimalizm to proces doskonalenia. Powinniśmy się przyglądać temu co robimy w życiu i poprawiać, doskonalić wszystko co możliwe. Zawsze istnieje możliwość ulepszenia czegoś.
• Skoro poznaliśmy już korzyści i główne zasady minimalizmu powinniśmy przejść do szeregu porad i zasad pokazujących na czym polega minimalizm w urządzaniu domu.


Minimalizm w domu, jak to zrobić?

Od czego zacząć? Na pewno nie wszystko na raz, zastanawiając się nad urządzeniem danego pokoju nie powinniśmy zawracać sobie głowy innymi pomieszczeniami, cała uwaga powinna się skupiać na jednym pomieszczeniu. Prace powinny rozpocząć się od mebli, to one są zazwyczaj największe w każdym pomieszczeniu. Zasada jest prosta im mniej mebli tym lepiej, jednak nie powinniśmy rezygnować z mebli na rzecz funkcjonalności danego pomieszczenia. Wybierane meble powinny być jednego koloru, o jednolitej fakturze, proste, bez wymyślnych kształtów. Wszelkie niepotrzebne przedmioty powinny zostać usunięte z danego pomieszczenia, jeśli coś zagraca podłogę i stoi nieużywane systematycznie, powinno zniknąć z widoku, na meblach i podłodze powinny znajdować się jedynie niezbędne przedmioty, z których korzystamy, jednocześnie należy pamiętać o tym, że każda rzecz powinna mieć swoje miejsce, najlepiej poza widokiem, a jeśli będzie nam brakowało czegoś, będziemy mieli wrażenie pustki na meblach, zawsze istnieje możliwość odpowiedniego udekorowania takich mebli w stylu minimalistycznym.


Na meblach, czyli płaskich powierzchniach nie powinny znajdować się zbędne rzeczy, podobnie ze ścianami, nagromadzenie dekoracji w postaci ramek ze zdjęciami czy innymi ozdobami nie jest zgodne z zasadami minimalistycznymi. Wszystkie przedmioty użytkowe powinny znajdować się poza zasięgiem wzroku człowieka, dla przykładu, jeśli korzystamy z konsoli do gier, powinniśmy ją umieścić wewnątrz szafki, jeśli będziemy chcieli zaczerpnąć rozrywki to po prostu ją wyciągniemy, ciekawym rozwiązaniem jest także chowanie płaskich telewizorów za pomocą specjalnych konstrukcji. Jeśli już pozbędziemy się wszystkiego co zbędne z widoku naszych oczu, powinniśmy przejrzeć wnętrze szafek i pozbyć się rzeczy, które są nam totalnie niepotrzebne i jedynie zalegają w mieszkaniu.


Prosta sztuka, proste dekoracje, proste aranżacje wnętrz, to trzy zasady mówiące o tym, że wszystko co będzie przyciągało nasze oko powinno być stonowane, w jednolitych kolorach oraz bez zbędnej abstrakcji. Wszystkie meble, wszystkie przedmioty powinny być jednokolorowe, a same kolory powinny być odpowiednio stonowane i skomponowane z całością. Niezgodnym z minimalizmem jest „używanie” wzorzystych mebli, dywanów, dekoracji czy czegokolwiek, co mogłoby zakłócać minimalizm całego pomieszczenia. Urządzenie mieszkanie w stylu minimalistycznym nie kończy się jedynie na jednorazowym urządzeniu, po jakimś czasie powinniśmy ponownie przejrzeć wszystko co posiadamy i wprowadzić ewentualne poprawki, ponieważ ciągłe poprawianie i doskonalenie to jedna z cech minimalizmu o której każdy powinien pamiętać.

2015-07-08 14:08:37 - Andrzej Stonoga

Komentarze
Dodany: 2016-04-18 15:05:02, przez: Minimalna

A ja jestem zauroczona ogrodami w stylu minimalistycznym, albo zen. Kapitalne.
Dodany: 2016-02-17 17:16:13, przez: Asia
Uwielbiam minimalizm! Jak dla mnie to najdoskonalszy styl, jaki powstał :) Najbardziej podoba mi się aranżacja tego salonu. 
Dodany: 2015-10-28 08:51:20, przez: Kris
Minimalistyczny wystrój domu jest dla tych co nie mają pomysłu na urządzenie swoich czterech kątów
Dodany: 2015-08-26 08:33:16, przez: Rafał
Niby minimalistyczny wystrój wprowadza w mieszkaniu ten wewnętrzny ład, ale dla mnie jest taki surowy, aczkolwiek zawsze ten surowy urok można ocieplić dodatkami :)  
Dodany: 2015-08-21 08:44:35, przez: Beeti

Minimalizm jest fajny ale coś takiego jak wyżej to już troszkę przesada :)
Dodany: 2015-08-17 14:18:17, przez: Lacing
@Star Guide - poznaj kogoś kto ma zdolności manualne i zrobi ci to w DIY - nic prostszego :D
Dodany: 2015-08-13 08:29:27, przez: Star Guide
@Kromka, Idea DIY dotyczy ludzi, którzy mają jakies zdolności manualne :) ja np nie mam co mi zostaje?:)
Dodany: 2015-08-12 15:04:50, przez: Kromka
@Tolek, ale dlaczego? Przecież minimalizm nie polega na kupowaniu drogich mebli, a wręcz przeciwnie - pozbywaniu się ich (w większości) albo renowacji jakichś starych, lub okazyjnie kupionych, znalezionych w lamusie... Pomaga też idea DIY :)
Dodany: 2015-08-11 15:27:06, przez: Redziak

Uwielbiam minimalne wnętrza! Prostota, oszczędność i jasny umysł :)
Dodany: 2015-08-07 08:28:26, przez: Tolek

Żeby być minimalistą trzeba mieć kasę :)
Dodany: 2015-08-03 08:18:48, przez: Hanka
Generalnie wolę jak jest w domu rzeczy więcej niż mniej ale jeśli taki minimalizm to poproszę :D

Dodany: 2015-07-29 14:38:26, przez: Panna
e tam, ja wolę taki domowy ciepły grajdolnik z bibelotami! O!

Dodany: 2015-07-17 15:29:50, przez: Obvious
minimalizm jest dla ludzi minimalnych :)
Dodany: 2015-07-15 15:16:30, przez: Snix
Minimalizm jest dla ludzi o uporządkowanym życiu i pragnących spokoju :)
Dodany: 2015-07-14 15:39:06, przez: Adriana
Jak można lubić minimalizm? Tylko osoba bez duszy pokocha takie wnętrze...

Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl