Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Meble dla dzieci

Kupując meble dla dziecka stajemy przed nie lada wyzwaniem. Ze wszystkich stron jesteśmy „bombardowani” reklamami, ofertami i „dobrymi radami”. Młodzi rodzice często w stresie i pod wpływem sugestii innych decyduję się na meble, które później kompletnie się nie sprawdzają. Pokój dziecka jest bardzo istotną sprawą, tam dziecko śpi, bawi się, rośnie, spędza wiele czasu. W takim razie jakie powinny być dobre meble dla naszej pociechy?


Meble dla dzieci i młodzieży

Najważniejsze jest to aby były bezpieczne. Dlatego w sklepie należy zapytać o certyfikaty, które potwierdzą, ze mebelki spełniają europejskie i polskie normy bezpieczeństwa. Warto poczytać opinie użytkowników danych mebli na forach lub blogach internetowych. Popytać znajomych, którzy także mają małe dzieci i ich rady mogą okazać się bardzo cenne. Przede wszystkim jednak podczas zakupu należy być krytycznym.


Mebelki powinny być funkcjonalne, czyli najlepiej aby „rosły wraz z dzieckiem”. Prostota i trwałość to przepis na sukces. Tylko mocne meble przetrwają wiele lat i nie będą stanowić zagrożenia dla naszego dziecka. Kupując fantazyjne wielokolorowe meble możemy być pewni, że za jakiś czas znudzą się i opatrzą dziecku i nam. Znakomicie sprawdzają się meble drewniane o stonowanych kolorach np. białe lub w kolorze miodowym. Charakter pokoju możemy zawsze zmienić dodatkami, np. dywanikiem, zasłonami, obrazkami itp. Im starsze dziecko tym ma więcej rzeczy, zawsze możemy dokupić dodatkowe szafy, regały lub półki.


Istotną sprawą jest także montaż mebli. Należy je składać zgodnie z instrukcją i stosować się do wszystkich zaleceń. Dokładnie dokręcić wszystkie śruby, pozbyć się niepotrzebnych elementów. To ważne przede wszystkim dla bezpieczeństwa dziecka, a dobrze zmontowany i stabilny mebel posłuży nam o wiele dłużej. Warto wszystkie ostre kanty zabezpieczyć specjalnymi plastikowymi nakładkami.


Jeśli nasze dziecko idzie do szkoły będzie potrzebowało innych mebli i dodatków tj. biurko, regał na książki i pomoce naukowe, lampka na biurko itp. To jest zazwyczaj moment, w którym rodzice decydują się na zmianę mebli. Dziecko dojrzewa, zmienia, się ma swoje zdanie, pewne rzeczy mu się podobają, a inne nie. Warto przedyskutować z dzieckiem jak miałby wyglądać jego nowy pokój, razem przejrzeć katalogi z meblami, pomyśleć nad ogólna koncepcją. Ważne jest to czym interesuję się dziecko. Jeśli lubi malować to kupmy mu małą sztalugę, urządźmy kącik do malowania. A może kocha samochody i warto kupić półki do wyeksponowania kolekcji lub dużą fototapetę z wyścigowym autem. Możliwości jest bardzo wiele. Kupując meble kierujmy się również zdrowym rozsądkiem, funkcjonalnością i oczywiście estetyką. Biurko powinno mieć duży blat, przegródki, sporo szuflad na książki i zeszyty. Ważne jest także krzesło, koniecznie wygodne i bezpieczne dla kręgosłupa.


Gdzie kupić meble? Mamy cały wachlarz możliwości:
○ sklepy meblowe,
○ sklepy i aukcje internetowe,
○ komisy meblowe,
○ możemy także popytać wśród znajomych może mają meble w dobrym stanie po swoich dzieciach.


Pamiętajmy, ze kupując nowe meble powinniśmy otrzymać co najmniej roczną gwarancję. Obecnie urządzając pokój dziecka mamy duże pole do popisu. Wszystko zależy od naszej koncepcji i zasobności portfela. Możemy równie dobrze wybrać meble dla dzieci tanie, używane - pamiętajmy jednak, by były one w jak najlepszym stanie.

2015-07-13 13:32:50 - Andrzej Stonoga

Komentarze
Dodany: 2016-05-12 15:23:23, przez: Wiśnia

Ostatnio kupiłam dzieciakom podobny do tego zestaw, tyle że z żółtymi wstawkami.
Bardzo lubię fakturę i kolor drewna w meblach, dlatego taki wybór :)
Dodany: 2016-02-01 15:07:51, przez: Stanislawa

Teraz to fajne rzeczy robią, za moich czasów to było przaśne badziewie. Nie było nawet stricte czegoś takiego jak meble dla dzieci (no chyba tylko foteliki).
Dodany: 2015-10-16 15:45:53, przez: Kadź
@Izolda - fajna koncepcja, naprawdę :) Zawsze podobały mi się takie łóżka z dodatkowymi jeszcze półeczkami
Dodany: 2015-09-16 08:14:31, przez: Izolda

Fajny pomysł na wykonanie pokoju dziecięcego :) fajne kolory ale pewnie trochę trzeba zapłacić za coś takiego..
Dodany: 2015-08-21 08:50:31, przez: Kasia
Fakt meble dziecięce powinny być funkcjonalne i praktyczne. Wystarczą na kilka lat i nie zrujnują kieszeni rodziców. Dlatego rada dla rodziców, kupując meble dla dziecka kieruj się zdrowym rozsądkiem ! 
Dodany: 2015-08-14 08:33:11, przez: Fighter
@Marian, no taki jest plan :) 
Dodany: 2015-08-10 15:21:39, przez: Marian
Fighter, a czemu ma spadać? Od lat robi się łóżka piętrowe i jakoś dzieci nie spadają. Rób antresolę, mała będzie miała radochę i kącik dla siebie :)
Dodany: 2015-08-10 08:32:47, przez: Fighter

Ja bym chciał dla swojej córki zrobić taką antresolę. Bardzo jej się podoba ale sam mam obawy, że będzie spadać:) jakie uwagi, spostrzeżenia? 
Dodany: 2015-08-10 08:29:47, przez: Miśka
@Zuza, najlepiej w jakichś takich z meblami. Black Red White albo Kler. Chociaż pewnie drogo będzie :/
Dodany: 2015-08-05 08:29:33, przez: Zuza


Poszukuję takiej meblościanki do pokoju syna. Gdzie najtaniej coś takiego dostać? Ikea? jakieś inne tego typu markety czy przez internet zamówic?
Dodany: 2015-08-04 08:36:30, przez: Nicol
Przy wyborze mebli dla dzieci zawsze zwracam uwagę na atesty potwierdzające dobrą jakość wyrobu.
Dodany: 2015-07-28 15:01:59, przez: wolak
Kasia, tak muszą, normy PN-EN, EN i ISO
Dodany: 2015-07-24 13:49:27, przez: tatasyna
Dobrze że nie mam córki, oszalałbym na widok takiego czegoś

:D :D :D
Dodany: 2015-07-24 13:48:42, przez: Kasia
Meble dla dzieci muszą mieć jakiś specjalny atest?
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl