Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Malowanie mebli

Człowiek ma taką naturę, że co chwilę potrzebuje zmieniać coś w swoim otoczeniu - nie lubimy bowiem stałości, nienaturalnego spokoju. Gdy nachodzi więc nas potrzeba zmian, najczęściej dotyka ona naszego mieszkania, wnętrza, w którym spędzamy większość czasu. Nie zawsze jest jednak tak, że wystarczy nam zmiana ustawienia mebli - czasem potrzebujemy czegoś innego. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest poznanie tajników malowania mebli, bowiem wystarczy farba, by całe wnętrze wyglądało jak nowe.


Na początek musimy się zaopatrzyć w taśmę malarską (najlepiej taką typową, papierową), dobry gruby pędzel (kupmy nowy - nie są one tak drogie, a będziemy mieli gwarancję, że nie będzie wypadał z niego włos wlepiając się w meble) oraz oczywiście - farbę. Znaleźć tę najwłaściwszą nie jest znowu tak łatwo - tu nie chodzi tylko o kolor, ale także o jej odporność i typ. Najlepsza farba to taka, która nie będzie odpryskiwać, nadaje się do malowania drewna i się nie ściera. Jeśli nie znamy się na tym doradźmy się pracownika w sklepie - kto pyta nie błądzi, a źle kupiona farba sprawi, że wydamy niepotrzebnie pieniądze i po chwili niepowodzeń stracimy cały nasz zapał do pracy. Musimy pamiętać, że inaczej będzie wyglądało malowanie mebli ze sklejki, malowanie mebli drewnianych, malowanie mebli w okleinie, czy malowanie mebli z laminatu.


Malowanie mebli krok po kroku. Zaczynamy od dokładnego zabezpieczenia tych części, których pomalować nie zamierzamy - na przykład szyb. Obklejamy je dokładnie taśmą, sprawdzając, czy nigdzie bokami nie dostanie się pod nią farba. Następnie bierzemy się do pracy. Nie jest jednoznacznie powiedziane jak się maluje meble - jednak są rady, do których warto się stosować. Przede wszystkim malujmy zawsze w jedną stronę, unikajmy zmieniania kierunku pociągnięć by nie zostawiać brzydkich smug. Ponadto pamiętajmy o tym, by farba została przez nas nałożona równomiernie. Często jest tak, że trzeba mebel pokryć dwiema warstwami farby, w zależności od tego jaki kolor próbujemy zamalować. Dlatego przed przystąpieniem do malowania zastanówmy się, czy nie lepiej poświęcić kilka godzin na zdrapanie starej farby i wyszlifowanie powierzchni, niż potem wydać duże pieniądze na więcej puszek farby.


Malowanie mebli nie jest takie trudne - po prostu większość osób nie ma w sobie wystarczająco odwagi i dlatego nie jest to popularne. Bojąc się zaryzykować często tracimy szansę na niepowtarzalne wnętrze. Warto więc próbować - kto wie, może efekt przerośnie nasze oczekiwania?

2015-07-13 13:27:01 - Roman Bąk

Komentarze
Dodany: 2017-12-05 14:22:18, przez: Krysia
A da się pomalować meble farbą akrylową? Kupiłam synowi do szkoły i zostało bo nie używa. Nadadzą się takie farby ?
Dodany: 2015-11-10 15:29:51, przez: Adam K.
Maria, farba wyłącznie do drewna, jeśli chcesz trwałego efektu. Generalnie warto się zapoznać z różnymi tutorialami w sieci. Jest sporo materiału na ten temat, a ten artykuł to jedynie wstępniak. Pozdrówki!
Dodany: 2015-10-01 08:41:25, przez: Maria
Chcę przemalować stolik na niebiesko. I mam kilka pytań do osób które mogą coś wiedzieć na ten temat. 
1. Użyć farbę zwykłą , do metalu czy do drewn, 
2. A może byc farba w spreyu? 
3. Czy farba mi nie odpadnie ? 
4. Miej więcej na jaki koszty muszę się przygotować?
Wielkie dzięki za informacje :)
Dodany: 2015-09-08 08:16:38, przez: Hanks

Malowanie natryskowe! :) szybko,sprawnie, bez zbędnego brudzenia i wylewania farby:) a dodatkowo zabawa przy tym przednia :)
Dodany: 2015-08-24 08:20:25, przez: Hemiona

A ja bym chciała tak mieć pomalowane:) tylko muszę jeszcze znaleźć taką stylową szafę gdzie na targu starosci:)
Dodany: 2015-08-17 14:31:57, przez: Vojak
@Mietek, drewnochron to na płoty się nadaje, albo dla budy psiej :D
Dodany: 2015-08-06 08:25:57, przez: Wojak

Mi najlepiej maluje się owalnym pędzlem:) 
Dodany: 2015-08-04 08:27:37, przez: Mietek
Jeśli meble z prawdziwego drewna to tylko drewnochron :)
Dodany: 2015-07-24 13:48:15, przez: Przemas
Powitać! Tutaj fajniutka babeczka maluje szafkę. Nie wiem czy dobrze, ale popatrzeć zawsze fajnie ;)

Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl