Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Konserwacja drewna

Drewno to jeden z najbardziej znanych i cenionych materiałów, które wykorzystujemy zarówno do aranżacji wewnątrz pomieszczeń jak i zewnętrznych elewacji. Drewno wykorzystywane jest tez do produkcji mebli w tym również mebli ogrodowych , które w znacznie większym stopniu narażone są na działanie czynników zewnętrznych. W zależności od rodzaju użytego drewna oraz tego do czego zostało ono użyte wymaga ono zastosowania odmiennego ich zabezpieczenia przed działającymi na nie czynnikami zewnętrznymi abyśmy mogli nim się długo cieszyć.


Drewno można konserwować poprzez przeprowadzanie następujących zabiegów:

Lakierowanie - naniesienie warstwy lakieru pozwala chronić drewno przed korozją wodą, słońcem, uszkodzeniami mechanicznymi.
Malowanie drewna pozwala na ochronę drewna 5-8 lat. Pozwala ono chronić drewno przed uszkodzeniami mechanicznymi i grzybami.

Bejcowanie - to zabezpieczenie przed grzybami i pleśnią. Daje nam to gwarancję ochrony na cztery lata. W przypadku zastosowania drewna jako elewacji zwiększa odporność na promienie UV i zapobiega blaknięciu elewacji.

Impregnacja to kolejny i pewnie najskuteczniejszy sposób ochrony drewna. Chroni drewno prze okres 5 lat przed grzybami i pleśnią , owadami i ogniem. Pozwala drewnu starzeć się zdecydowanie wolniej, podkreśla rysunek słojów. Jest skuteczną ochroną przed wodą.


Rodzaj drewna i rodzaj przeznaczenia decydują o sposobie jego zabezpieczenia

Drewno sosnowe, które chcemy wykorzystać na więźbę dachową dobrze jest zaimpregnować w specjalnie do tego celu przeznaczonym preparacie. Preparat można nabyć w marketach budowlanych i dobrze zaopatrzonych sklepach ogrodniczych. Sam proces możemy przeprowadzić poprzez kąpiel drewna w impregnacie lub prościej nanosząc go przy pomocy pędzla. Preparaty te chronią drewno przed pleśnią grzybami, uszkodzeniami mechanicznymi.

Drewno stare i zabytkowe jest trudniej zabezpieczyć i pielęgnować. Uszkodzone stare meble możemy reanimować z użyciem drewna pochodzącego z odzysku ze strych mebli. Tylko takie drewno w połączeniu z dużymi umiejętnościami osoby tym się zajmującej daje gwarancję sukcesu. Stare lakierowane drewno możemy umyć wodą z płynem do naczyń przy użyciu delikatnej szmatki.

Drewno dębowe dobrze jest odświeżyć przy użyciu piwa z dodatkiem cukru pudru oraz niewielką ilością wosku pszczelego. Taką mieszankę nakładamy a następnie polerujemy. Do pielęgnacji i zabezpieczania drewna w różnych jego postaciach można wykorzystywać gotowe środki (lakiery, bejce, farby). Pamiętać należy aby zawsze stosować się do zaleceń producenta . Unikniemy w tedy przykrych niespodzianek.

2015-07-09 15:09:50 - Adam

Komentarze
Dodany: 2016-02-01 15:12:59, przez: Kieka

Jeśli impregnujecie duże powierzchnie, polecam metodę natryskową, najbardziej wydajna!
Dodany: 2015-10-07 15:15:59, przez: Dądel
A zwykła lakierobejca to co? Ja mam pomalowany płotek i jedną ze ścian w domku letniskowym i bardzo jestem zadowolony z efektu, trzyma się już kolejny rok i nic nie wskazuje na to, żeby miało blaknąć czy odpadać :)
Dodany: 2015-09-03 08:53:14, przez: Złoty

@Mesala,przepalony olej silnikowy to najgorszy syf do malowania jaki tylko jest mozliwy:/ przez 13 lat musiałeś się solidnie nawdychać oparów z tego syfu. Ja polecam mocno reklamowany ostatnio "Vidaron". Trochę droższy niż drewnochron ale jakość idzie w parze z ceną:) świetnie kryje:)
Dodany: 2015-08-13 14:45:43, przez: tapas
@Mesala, i truje podczas ciepłych dni :p Na zdrowie!
Dodany: 2015-08-12 15:27:44, przez: Mesala
Ja pomalowałem kiedyś surowy płot olejem silnikowym (przepalonym) i od 13 lat mam spokój, a płot jak stał, tak stoi :)
Dodany: 2015-08-04 08:41:17, przez: Maciej
Najlepszy jest drewnochron. Ja mój płot pomalowałem 5 lat temu i nadal trzyma kolor :)

Dodany: 2015-07-17 15:05:39, przez: demdem
Jak to mówi fachura: bejco pociągnąć, lakier zapuścić i gitara :D
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl