Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Jak wyprać dywan?

Jaka by nie była podłoga w twoim domu z pewnością przyznasz, że choć malutki dywanik dodaje jej uroku i ciepła. Pomieszczenie przestaje sprawiać wrażenie pustego, a wręcz przeciwnie staje cię ciepłe i takie z odrobiną klimatu. Dywan wnosi do każdego pomieszczenia całkiem sporo, bez względu czy to łazienka czy pokój gościnny, czy jest mały czy ogromny, a co najważniejsza nigdy w pełni nie przestanie być modny. Jednak co zrobić gdy piękny dywan staje się brudny? Gdy nieuważny gość wyleje na niego wino, kawę lub sok z porzeczki? Czy jesteśmy zmuszeni wywalić go i kupić nowy, mimo wydanej fortuny? Najprościej z pewnością będzie zanieść dywan do pralni, jednak po co przepłacać jeśli możemy zrobić to samodzielnie?


Jak wyprać dywan z długim włosem?

Dywan z długim włosiem zwany również shaggy, to rodzaj dywanu, który choć pięknie wygląda wymaga szczególnej pielęgnacji. Decydując się na taki dywan warto również zainwestować w dobry odkurzacz, o mocnej mocy, a najlepiej również z opcją piorącą. Dywan dość ciężko się odkurza, jednak trzeba to robić często i regularnie. By dobrze go wyprać najlepiej użyć do tego odkurzacza piorącego lub skorzystać z usług pralni dywanów. Jeśli decydujemy się już na czyszczenie go w domu warto zainwestować w dobre środki czystości i czas, bo nie będzie to szybki zabieg. Warto pamiętać by wszelkie zanieczyszczenia pielęgnować regularnie.


Jak wyprać dywan z wełny?

Dywan z wełny jest nie tylko łatwy w pielęgnacji ale i ma więcej możliwości czyszczenia dzięki swej większej dostępności. Sprawdzonym sposobem, a także tanim rozwiązaniem jest posypanie danej plamy na dywanie warstwą sody oczyszczonej, pozostawiając na około 15min. Można posypać również cały dywan co go odświeży i da z pewnością lepszy efekt. Po upływie 15 minut odkurzam dywan bardzo dokładnie. Będzie nie tylko świeży ale i odzyska naturalne kolory.


Jak wyprać dywan w domu?

Bardzo ważne jest regularne odkurzanie dywanu, a przede wszystkim dokładne. Jeśli dojdzie do jego poplamienia natychmiast należy zając się zabrudzeniem na ile to tylko możliwe. Później plama będzie już zeschnięta i nie zejdzie tak łatwo, o ile w ogóle zejdzie. Podczas czyszczenia na mokro nie należy doprowadzać do przemoczenia. Nie należy wymyślać samodzielnie środków czyszczących, a kupić odpowiednie do danego dywanu by go nie niszczyć. W sklepach z dywanami dostępne są również środki chroniące przed brudem i zanieczyszczeniami dywanów.


Jak wyprać dywan na sucho?

Jeśli decydujemy się na czyszczenie dywanów na sucho, musimy zainwestować w odpowiednie środki do tego celu. Polecane środki czystości do dywanów to:
• Vanish,
• Sapurem,
• Domol,
• Wezyr.


Jak wyprać dywan - domowe sposoby

1. Przygotuj letnią wodę, czyste ręczniki, czystą ścierkę, szczotkę do szorowania z białym włosiem, środek do prania dywanów np. Vanish.
2. Zmieszaj środek do prania dywanów z wodą według proporcji na opakowaniu.
3. Nim zaczniesz myć dywan, dokładnie go odkurz.
4. Te części dywanu, które są najmocniej poplamione zmocz ściereczką i pozostaw tak na około 10-15 minut by delikatnie rozmiękczyć plamy.
5. Po upływie czasu namoczone plamy zacznij czyścić szczotką namoczoną w wodzie i płynie. Czyść w kilku kierunkach.
6. Zmocz i wyczyść cały dywan dokładnie.
7. Rozłóż na dywanie czyste ręczniki i depcz po nich by wsiąknęły wodę.
8. Czystą szczotką, namoczoną tylko w wodzie przeczyść dywan od płynów . Jeśli masz możliwość możesz na zewnątrz wypłukać dywan np. wodą z węża ogrodowego i pozostawić do wyschnięcia.
9. Suchy dywan należy ponownie dokładnie odkurzyć.

2015-07-14 14:22:11 - Jan Kuźniar

Komentarze
Dodany: 2017-07-17 21:32:34, przez: Asia
Sporo praktycznych informacji na temat prania dywanów znajdziecie w artykułach publikowanych na blogu Domu Bez Alergii.
Osoby zajmujące się profesjonalnym czyszczeniem dywanów piszą między innymi o tym jak samodzielnie wyprać dywan korzystając z ogólnodostępnych środków, jak zaplanować i wykonać pranie odkurzaczem piorącym czy wreszcie dzielą się poradami na temat prania dywanów wełnianych lub shaggy.
Zdecydowanie polecam.
Dodany: 2016-05-24 14:46:00, przez: Androna

Po myciu dywanu polecam taką szczotkę do dywanów jak powyżej, rewelacyjny efekt!
Dodany: 2016-03-11 09:55:30, przez: Panina
W tym roku nie było u mnie śniegou, a tak na to liczyłam. Zawsze wywlekam dywan przed blok, układam na śniegu i chodzę, wbijajkąc snieg pod włos. Później malżonek trzepie dywan i cały nagromadzony brud razem ze śniegiem wyłazi. Nic nie ma lepszego od śniegu na brudne dywany :)
Dodany: 2015-11-04 15:47:47, przez: Kolano
Przy obecnej ilości pralni i "czyszczalni" dywanów ceny mocno lecą w dół i za niewielkie pieniądze można wyprać każdy dywanik tak, że nie będzie żadnych śladów ani plam. Po co śmigać z mopami parowymi i innymi wynalazkami, skoro można to zrobić łatwiej?
Dodany: 2015-10-19 08:37:51, przez: Aśka
Ja czyszczę dywany mopem parowym. Są świetnie odświeżone :)


Dodany: 2015-10-16 08:37:35, przez: Rafał
U mnie vanish nie zadziałał. Proponuje płyn do naczyń. Do wiaderka, miski nalejcie wody, troche płynu żeby zrobiła się piana i szoruj :), a zobaczysz że idealnie się wypierze. 
Dodany: 2015-09-04 08:20:34, przez: Dyzio

Najłatwiej odkurzacz piorący + vanish do dywanów :) schodzi absolutnie wszystko :) Polecam! :) no oczywiście chyba, że ktoś wypaprał dywan smarem i olejem opałowym to nie gwarantuję, że zejdzie :D
Dodany: 2015-08-17 14:00:08, przez: Kata
Ja dywanów nie piorę jako tako, po prostu zwilżam z proszkiem Vanish i szoruję. Nie ma lepszego sposobu!
Dodany: 2015-08-10 15:02:56, przez: Kamena
@Rafa, ja tam lubię dywany :) Z ich czyszczeniem też nie mam większego problemu, lata praktyki i próbowania nowych metod :]
Dodany: 2015-08-07 15:30:13, przez: Rafa

Taka podłoga i po problemie :) Żadnego odkurzania
Dodany: 2015-08-06 14:07:25, przez: Tacik

Myjka Karcher do dywanów i tapicerki - super spwara!
Dodany: 2015-08-04 15:05:58, przez: Szostka

@Wacnik, a ja mam pieseła i taki widok co drugi dzień :D Wymiękam, pewnie dywan pójdzie w kąt...
Dodany: 2015-07-27 14:04:56, przez: Wacnik
Jak się ma w domu takie stworzonko

to nie ma bata i bez pralni się nie obejdzie ;D
Dodany: 2015-07-27 13:56:45, przez: Hania
Kurde, to jest dobre, zawsze myślałam że to ściemnianie jakieś, popatrzcie sami

Dodany: 2015-07-17 13:45:38, przez: Słupka
ja nie mam siły żeby prać dywany... Przychodzę z roboty i nic mi się nie chce... jak się zabrudzi to daję do pralni i mam spokój, to nie jest aż tak drogie :)
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl