Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Jak wyczyścić żelazko?

Żelazko jest w domu bardzo ważnym urządzeniem. Dzięki niemu możemy wyglądać dobrze i prezentować się nadzwyczaj okazale. Żelazka używamy niemal każdego dnia, gdy tylko zakładamy na siebie coś nowego. Jedni ludzie, zanim po wypraniu i wysuszeniu włożą ubrania do szafy, wcześniej je prasują, zaś inni robią to dopiero wtedy, gdy ubranie będą na siebie zakładać. Każda metoda jest dobra, jeśli przyniesie pożądany efekt, a więc to, jak człowiek będzie się prezentował.


Wiadomo jednak, że przedmioty i sprzęty często używane wcześniej czy później ulegają zniszczeniu. Nic nie jest przecież wieczne. Czy jeśli na stopie prasującej naszego żelazka znajduje się kamień, osad lub jest ona przypalona oznacza, że trzeba kupić nowe? Absolutnie nie! Są przecież sprawdzone, domowe sposoby na to, by w łatwy i szybki sposób płyta żelazka wyglądała tak, jakbyśmy żelazko dopiero co kupili. Po pierwsze - należy najpierw zacząć od osadu, bądź kamienia, który jest najczęstszą przyczyną wad żelazka. Pod wpływem wody, którą się wlewa do środka, gromadzi się tam osad.


Jak wyczyścić żelazko z kamienia?

Można sobie oczywiście z nim poradzić, wlewając do środka ocet i wodę (w proporcji 1 do 1). Następnie należy włączyć i rozgrzać nasze żelazko i wraz z parą pozbyć się octu z wnętrza żelazka. Czynność tę trzeba powtarzać, stale zmniejszając ilość octu w wodzie, aż wreszcie wlejemy do naszego żelazka samą wodę. W ten sposób całą droga, jaką musi pokonać woda, zostaje przeczyszczona, a po osadzie nie ma zupełnie śladu. Najlepiej jest używać wody destylowanej, wtedy z takim osadem nie będzie się miało często do czynienia.


Jak wyczyścić żelazko przypalone?

Kolejną rzeczą są przypalenia, które pojawiają się na płycie żelazka. Przypalenia mogą brudzić nasze ubrania, a żelazko nie spełnia dobrze swojej roli. Najstarszą i sprawdzoną metodą jest sól. To sprawdzony produkt, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Wystarczy rozsypać na powierzchni grubą warstwę soli, a następnie jeździć po niej żelazkiem. Efekt idealny gwarantowany! Kolejną sprawdzoną i równie dobrą metodą, jest popiół z papierosów. Wystarczy wziąć zwykłą gąbkę, zamoczyć ją w popiele i szorować tak długo, aż czarne przypalenie zniknie. Każdy, kto zastosuje takie rozwiązanie, będzie zadowolony z otrzymanego rezultatu. Stopa żelazka będzie prezentowała się tak, jakby była nowa.


Wiele osób nie lubi jednak eksperymentować z tego typu wynalazkami domowymi. Jeśli więc ktoś tego się boi lub uważa, że takie domowe sposoby się nie sprawdzą, może udać się do sklepu z produktami AGD i zakupić specjalne, profesjonalne, ściereczki do żelazka, które usuną każdy rodzaj przypalenia. Są również w wielu drogeriach i sklepach preparaty i płyny, specjalnie na tę okazję przeznaczone. Wystarczy nimi popsikać powierzchnię płyty, odczekać kilka minut, a następnie delikatnie wszystko zmyć.


Nie zawsze więc wyrzucenie zakamienionego czy przypalonego żelazka musi być jedynym rozwiązaniem. Stosując sprawdzone, znane od wielu lat sposoby, można zaoszczędzić na wymianie sprzętów domowych naprawdę dużo pieniędzy. Osoby, które nie przepadają za wydawaniem i które wolą oszczędzać, na pewno rozwiązania i sposoby naszych babć, mają w jednym palcu i często z nich korzystają. Niezależnie od tego co zastosujemy, na co się zdecydujemy, najważniejsze jest to, by efekt końcowy spełniał nasze oczekiwania. Po to są wszystkie domowe sposoby, by człowiek mógł je dalej wykorzystywać w codziennym życiu. Polepszenie jakości żelazka domowymi sposobami to tylko jedna z wielu dróg do tego, by zyskać idealne, prawie nowe urządzenie, bez konieczności wymiany go na nowe.

2015-07-14 14:21:09 - Anka

Komentarze
Dodany: 2016-05-24 14:52:41, przez: Jola Bocho

Żelazko z Mona Lisą :D A na poważnie, to najlepsza jest pasta z wody i soli, taka dość gęsta. Lekko rozcieramy to na przypaleniu i gąbeczką do mycia naczyń polerujemy. Dobrze też u mnie sprawdza się taka pasta za trzy złote do polerowania metalowych czajników czy garnków z osadu. Troszkę trzeba się namachać, ale za to jest tanio i solidnie. Nie ma co bawić się w wydumane sposoby, które tylko z nazwy są bezproblemowe, a jak przychodzi co do czego to okazuje się, że pieniążki wywaliliśmy w błocko, a sposób nie działa jak powinien.

Bocho
Dodany: 2016-03-11 10:13:31, przez: Lolina

Ktoś może mi wyjaśnić, na czym polega funkcja samoczyszczenia w żelazku? Bo niby czytałam, ale nic nie rozumiem... Warte to zachodu?
Dodany: 2015-12-22 15:31:09, przez: Agnieszka Bona
Jednym słowem: ilu ludzi, tyle opinii i każdy twierdzi że jego jest najlepsza. Na szczęście ja rzadko kiedy coś prasuję, bo pranie rozwieszam tak, że prasowania nie potrzebuje :D Ot i cała tajemnica.
Dodany: 2015-10-22 08:49:18, przez: Elza
Sposobów na wyczyszczenie zabrudzonego żelazka "cały wachlarz" Najbardziej sprawdzony sposób w zamieszczonym filmiku
Dodany: 2015-09-04 08:23:40, przez: Caryca

Polecam samoczyszczące się żelazko tefal :) mam takie już 2 lata i ani śladu kamienia. Oczywiście cena nie jest niska. Ja zapłaciłam około 400 złotych jakieś 2 lata temu ale teraz pewnie będą tańsze i nowsze modele więc na pewno znajdzie się jakiś substytut:)
Dodany: 2015-08-24 14:57:00, przez: Milena
Moim zdaniem, jako wieloletniej prasowaczki ;) najlepiej zapobiegać a nie później leczyć. Od nowości używam do żelazka WYŁĄCZNIE wody destylowanej i o żadnym kamieniu czy osadzie nie ma mowy. Fakt, że to kosztuje nieco drożej niż mielibyśmy zwykłą wodę lać do zbiorniczka, ale to wysiłek, który się opłaci. Wszystkie moje sąsiadki bez wyjątku mają żelazka zakitowane jakimiś burymi osadami, który później zostaje na ubraniach, a ja - czyściutko! Profilaktyka jest najważniejsza, to wszystko :)
Dodany: 2015-07-29 15:32:29, przez: Ania
teraz to już robią takie żelazka z samoczyszczącą stopą grzejną :)
Dodany: 2015-07-27 14:03:54, przez: Lidka
Na wszystko OCET! Polecam :)
Dodany: 2015-07-17 14:14:30, przez: Kisielek
Najlepiej działa papka z sody oczyszczonej i wody, łagodnie szmatką trzeć :)
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl