Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Jak udrożnić rury?

Rury a raczej zatkane rury to odwieczny problem, z którym borykają się kolejne pokolenia. To wynik niewłaściwego korzystania z nich przez ich użytkowników. Problemy z zatkanym kranem odpływem w wannie czy kabinie prysznicowej choć raz dotykają każdego właściciela domu.


Aby nie mieć problemu z rurami wodnymi czy kanalizacyjnymi wystarczy regularnie o nie dbać nie wrzucać do nich rzeczy i odpadków które nigdy tam nie powinny trafić . Jeśli jednak już tak się zdarzy konieczne jest interwencja często hydraulika. Zanim po niego zadzwonimy warto wypróbować środki ogólnodostępne (chemiczne) jak i stare sprawdzone sposoby. Zarówno jedne i drugie dostaniemy w markecie. W przypadku starych sposobów (sody oczyszczonej i octu) poniesione w związku z problemem koszty powinny być zdecydowanie niższe.


Z środków zakupionych w markecie np. kreta stosujemy zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli jesteśmy zwolennikami dbałości o środowisko polecamy dobrze wszystkim znaną sodę oczyszczoną i ocet. Wystarczy wsypać 3/4 szklanki sody do odpływu i zalać to połową szklanki octu, zatkać korkiem i odczekać około 30 minut - po tym czasie należy wlać przegotowanej wody z czajnika i spłukać ciepłą wodą z kranu. Jeśli stan naszych rur nie jest tragiczny powinno obyć się bez hydraulika. Taki zabieg można stosować w przypadku rur żeliwnych i PCV.


Wśród domowych sposobów w zasadzie do każdego rodzaju rur niezawodne są przepychacz gumowy i przepychacz działający na zasadzie pompy, pozwalający na wtłoczenie wody pod ciśnieniem.


Rowy melioracyjne i zatkane rury to nie lada problem. Udrażnianie tego typu rur należy rozpocząć od usunięcia gałęzi, torebek foliowych i różnego rodzaju papierów. Następnie należy oczyścić z piasku i ziemi. Kiedy z tym się uporamy w zasadzie problem mamy rozwiązany.

2015-07-14 14:15:34 - Jacek

Komentarze
Dodany: 2016-05-25 15:20:03, przez: Kryń
Na grubsze sprawy polecam ciekawą alternatywę, można wypożyczyć - to wysokociśnieniowy udrażniacz:

Dodany: 2015-09-21 08:55:35, przez: Mati
Naturalne metody udrażniania rur w kuchni i łazience są bardzo skuteczne. Wystarczy soda, ocet i trochę soli. A o to przepis:
100 g soli i sody oczyszczonej mieszamy w szklanym np. słoiku. Następnie taką miksturę wlewamy do odpływu i zalewamy octem. Powinna się odrazu pienić. Po upływie godziny, dwóch (nawet całej nocy) wlewamy do odpływu 2 litry wrzącej wody. Sami się przekonacie, jakie to proste i że wcale nie musi sie to odbywać przy pomocy różnych chemicznych środków. 
Dodany: 2015-09-07 08:23:04, przez: Kazuja
Fakt, że dobrze jest mięć w domu kreta. Jeśli chodzi o kwestię udrażniania rur to moim zdaniem nie ma nic lepszego. Oczywiście używać z rozwagą i trzymać z dala od dzieci bo co chwilę się słyszy, że jakieś berbeć albo się bawił albo połknął to dziadostwo...
Dodany: 2015-08-25 14:26:39, przez: Eryk
Wszystkie te krety, octy, sody i inne ruroczyszcze to tylko doraźne rozwiązanie problemu. Najważniejsze to nie dopuścić do zatkania się odpływów. Ergo, trzeba usuwać włosy z odpływu wanny czy prysznica, nie dopuszczać by wlewano tam jakieś bełty (niektórzy nie mają innej możliwości, więc do wanien czy brodzików trafia woda z pralki z mętami w postaci zaszlamionych nitek, wypranych chusteczek), fragmenty startej gąbki też potrafią zatkać wylew. To samo z kibelkami, powinno tam trafiać jedynie to, co powinno ;) Żadnych chusteczek, ręczników papierowych. Przypomina mi się, jak kiedyś zatkałem muszlę resztkami z kompotu jabłkowego, pół dnia roboty oduczyło mnie głupich zachowań :D Jeśli już przetykać, to tylko mechanicznie.
Dodany: 2015-08-05 08:52:30, przez: Janek
Ej możecie się śmiać ale taka żmijka hydrauliczna do rur to naprawdę super przydatna rzecz:)
Dodany: 2015-07-27 14:46:25, przez: Zenek
Rambos, do twojej kolekcji obrazów klasycznych dodam jeszcze ten:

Dodany: 2015-07-15 14:46:52, przez: Koten
soda oczyszczona i ocet? w jaki niby sposób to działa?
Dodany: 2015-07-15 14:39:23, przez: Timba
KRET i długo długo nic
Dodany: 2015-07-14 15:02:40, przez: Rambos
żadne krety ani inne środki nigdy u mnie nie działały. Tylko żmijka albo wynalazek przemysłu gumowego dawały radę

Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl