Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Jak tanio wybudować dom?

Dom to marzenie każdego człowieka. Każdy z nas marzy bowiem o tym, żeby mieć własne cztery kąty, żeby móc żyć spokojnie, bez obaw, w pełni radośnie i spokojnie. Dom to oaza spokoju, to kraina samotności, w której można odpocząć, zrelaksować się, nabrać sił i dystansu do ludzi i świata.

Wiadomo jednak, że budowa domu jest bardzo kosztowna i nie każdego na nią stać. Dziś rzadko kto może postawić dom za własne, zaoszczędzone pieniądze. Jest to po prostu w dzisiejszych czasach niemal niemożliwe. Z pewnością jednak ci, którym udaje się uzyskać kredyt, na pewno mogą liczyć na to, że szybciej uda się im zrealizować marzenia, niż w przypadku osób, które nie mogą uzyskać zdolności kredytowej. Dla takich bowiem marzenia o domu są jedynie nierealną mrzonką i słabą rzeczywistością.


Jak tanio wybudować dom?

Są pewne sposoby, które pozwalają na wybudowanie domu za znacznie niższe pieniądze. Z pewnością w ostatnich czasach, dużym powodzeniem cieszą się domy modułowe. Czym one są? Czym różnią się od tradycyjnych domów z cegieł? Są to szkielety domów, które robi się w warsztacie i które przywozi się na plac budowy jako gotowe konstrukcje do złożenia.

Domy te w ostatnich czasach biją rekordy popularności i cieszą się naprawdę dużym uznaniem. Oprócz tego, że są niezwykle tanie, do tego również są niezwykle oszczędne i ekologiczne. Same korzyści, same pozytywy. Osoby, które decydują się na tradycyjny dom, powinny zrobić wszystko, żeby koszty jego budowy były jak najniższe. Materiały powinno się kupować w hurtowniach, które oferują znacznie niższe ceny. Z pewnością również jeśli kupuje się już materiały na budowę, najlepiej jeśli robiłoby się to w jednej hurtowni, dlatego że wówczas można liczyć na dużo większe promocje i rabaty,


Na pewno jeśli ma się zaprzyjaźnioną ekipę budowlaną, powinno porozmawiać się z nią, by dowiedzieć się, jakie byłyby koszty budowy takiego domu. Wiadomo, że na pracownikach można dużo oszczędzić. Profesjonalne firmy bardzo się cenią i wybierając takie, można byłoby na tym wiele stracić. A wykonana przez takie firmy robota wcale nie musi być bardziej fachowa, warto więc zrobić dobre rozeznanie.

Z pewnością jeśli chce się wybudować dom za jak najniższe pieniądze, powinno się zwrócić uwagę na to, jak taki dom powinien wyglądać. Jeśli ktoś nie ma wystarczających funduszy, powinien stworzyć projekt małego domu, który będzie miał jak najniższe koszty materiałów.


Warto zwracać na każdy szczegół uwagę. Tak samo jeśli chodzi o zakupy owych materiałów. Przed samym kupnem, warto pozwiedzać hurtownie i zobaczyć, które co proponują i za jaką cenę. Czasami na jednym towarze można zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. Jeśli więc można byłoby kupić coś taniej, dlaczego by tego nie robić.

Każdy kto zajmuje się budową domu powinien na każdej rzeczy skupiać się podwójnie. Na początku istotne znaczenie ma wybór działki. Gdzie ona ma być, jaka ma być duża, jak usytuowana. Następnie należy zastanowić się, czy wybrać domy modułowe, czy też tradycyjne, a na końcu wziąć pod uwagę fakt, gdzie zakupić konkretne materiały.

2015-07-10 13:42:46 - Piotrek
dom

Komentarze
Dodany: 2015-10-13 08:46:35, przez: Wojtek
Wybuduję sobie dom w kształcie kopuły, ponoć jest najtańszym domem do wybudowana oraz utrzymania :)

Dodany: 2015-08-13 15:11:13, przez: Masło
@Tipsak, chyba śnisz... Albo mieszkasz w jakimś raju podatkowym :D
Dodany: 2015-08-11 15:31:55, przez: Barabasz
Przede wszystkim nie można się sadzić na jakiś zamek, bo wybudować to raz, ale potem to utrzymać jest problem...
Dodany: 2015-08-06 15:01:12, przez: Tipsak
@Andrzej M. - kanadyjczyka pod klucz zbudujesz za połowę tej ceny, jeśli dobrze poszukasz :)
Dodany: 2015-07-17 15:03:26, przez: stawis
W naszym pięknym kraju nad Wisłą tanio wybudować się nie da... i tyle.
Dodany: 2015-07-17 08:02:17, przez: Andrzej M.
Myslicie, że te wszystkie profile typu "Dom za mniej niż 100 tyś" itp są prawdziwe. Ja zastanawiam się nad zbudowaniem domu i jakbym budował tylko systemem gospodarczym ( co raczej nie będzie możliwe) to wychodzi sporo ponad 100 000 a dom wcale nie jest duży (80 m). 
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl