Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Jak oszczędzać energię?

Zbyt duże zużycie energii to jeden z najgroźniejszych czynników, jaki wpływa na naturalne środowisko I ekologię. Emisja szkodliwych substancji, związanych z produkowaniem i użytkowaniem różnych form energii, to duży problem, powodujący liczne efekty uboczne, mające bardzo niekorzystne konsekwencje zarówno dla fauny jak i flory. Najwięcej emitujemy CO2, czyli dwutlenku węgla. Jest on produkowany i wypuszczany do atmosfery przede wszystkim przez samochody ale również przez fabryki, elektrownie, zakłady przetwórstwa i tym podobne. Ograniczenie emisji tego związku chemicznego ułatwia przeciwdziałanie powiększaniu się dziury ozonowej, wspomaga pracę roślin, które przeistaczają CO2 w tlen, a także gwarantuje przyszłym pokoleniom spokojne życie na naszej planecie. Proces jej odkażania jest zależny nie tylko od wielkich organizacji i rozporządzeń państwowych ale także od każdej jednostki. Jak oszczędzać energię w domu, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego można dowiedzieć się z wielu źródeł. Aby rozpocząć pielęgnowanie ekologii i przyrody, a także zwierząt, w tym nas samych wystarczy poświęcić trochę czasu na uzyskanie informacji o sposobach oczyszczania powietrza.


Jak oszczędzać energię elektryczną?

Pierwszym krokiem do oszczędzania energii, dzięki któremu zaoszczędzić można również pieniądze, jest zamiana wszystkich żarówek w domu na energooszczędne. Następnie winno się pilnować, aby w nieużytkowanych pomieszczeniach było zawsze wyłączone światło, a wszelkie nieużywane urządzenia odłączone od prądu. Niekorzystanie z samochodu, na rzecz krótkich spacerów, lub dłuższych wycieczek rowerowych być może wydłuży lekko czas wykonywania pewnych czynności, jednak z pewnością pomoże w ograniczeniu emisji dwutlenku węgla, jak i generowania niepotrzebnych wydatków. O tym jak oszczędzać energię wiedzą także producenci przedłużaczy i rozgałęziaczy. Posiadając listwę, która ma zamontowany wyłącznik można swobodnie kontrolować przepływ prądu, i w momencie nieużytkowania wystarczy nacisnąć jeden przycisk, ażeby zaprzestać pobierania prądu. Kolejnym ważnym elementem oszczędzania energii jest wyciąganie wszelkich ładowarek i zasilaczy z kontaktu. Nawet nie podłączone do komórek lub innych urządzeń pobierają one prąd.


Jak oszczędzać energię w domu?

Energię oszczędzać można także w zdrowy sposób. Rezygnując z oglądania telewizji lub grania w gry komputerowe, i wybierając się zamiast tego na spacer poprawia się swoją kondycję fizyczną, i psychiczną, a także wzmaga apetyt i wspomaga przemianę materii. Wychodząc z domu nie zapominajmy o wyłączaniu wszystkich urządzeń, a nie pozostawianiu ich w stanie czuwania. Planując większy wydatek na dom warto zastanowić się nad zmywarką, jako że jej twórca zdaje się doskonale zdawał sobie sprawę z tego jak oszczędzać energię i wodę. To urządzenie generuje oszczędności nie tylko w surowcach i rachunkach ale także w eksploatacji naszej planety. Używając zmywarki, listew, wyłączając domowe urządzenia, rezygnując z podróży samochodem lub biernego relaksu przed telewizorem chroni się środowisko naturalne i pozwala na swobodne funkcjonowanie przyrody.

2015-07-14 14:12:20 - niepodam

Komentarze
Dodany: 2016-05-25 15:26:10, przez: Nordik
Zdanie z ostatniego akapitu: "Energię oszczędzać można także w zdrowy sposób. Rezygnując z oglądania telewizji lub grania w gry komputerowe, i wybierając się zamiast tego na spacer poprawia się swoją kondycję fizyczną, i psychiczną, a także wzmaga apetyt i wspomaga przemianę materii." polecam wszystkim, to nic nie kosztuje, a zdrowsi jesteśmy :)
Dodany: 2016-05-04 15:09:41, przez: Basen

Można też zmienić dostawcę na tańszego, też parę groszy zostanie w kieszeni. Warto wybierać najlepszy sprzęt, który pochłania mało energii a jest wydajny. Zwracajmy uwagę na takie metryczki jak powyżej.
Dodany: 2016-04-18 14:54:03, przez: Parafa

@Tender - 4. W puszczy w ziemiance zamieszkać ;)
Nie no, żartuję, Twoje rady są dobre. Ogólnie cała ekonomia domowych oszczędności ma sens tylko w przypadku własnego portfela, nie zaś dla środowiska czy kraju. Mówią: wyłącz żarówkę, odłącz ładowarkę. A sami zapalają całe miasta bezsensownymi iluminacjami, które z samej definicji zaprzeczają idei oszczędności. Kiedyś widziałem dobry obrazek, który wklejam właśnie na górze... Pozdrowienia dla forumowiczów :)
Dodany: 2015-11-19 16:18:42, przez: Tender
Trzy kroki
1. Światła zbędne wyłączać.
2. Telewizora i mediów bez potrzeby nie włączać.
3. Sprzęt ekonomiczny kupować.
Dodany: 2015-10-13 15:48:24, przez: Drako
@Timon, nie zdziw się, jak nasze wspaniałe państwo wraz z UE nakaże Ci takie coś stawiać w ogródku pewnego pięknego dnia :)
Dodany: 2015-09-04 08:55:27, przez: Timon

Trzeba całkowicie zrezygnować z konwencjonalnej energii i postawić u siebie wiatraki na energie wiatrową:):D:D:D Taki żarcik z rana:)
Dodany: 2015-08-24 15:12:46, przez: Pitka
Ja od jakichś dwóch lat totalnie się zafiksowałam na oszczędzanie energii. Wymieniłam wszystkie żarówki, jeśli coś się zepsuje tak, że nie da się naprawić to kupuję nowe w najlepszej klasie ekonomicznej. Za kaloryferami przylepiłam folię odbijającą ciepło, dzięki czemu można grzejniki skręcić. Dbam o to, żeby nie zostawiać światła jak nie trzeba, wody leję nie za dużo. Oszczędności widać już przy pierwszym rachunku za prąd :) Polecam wyrobić sobie dobre nawyki, z korzyścią dla kieszonki!
Dodany: 2015-08-04 15:13:22, przez: Babesz
Ciekawy jest akapit o prądzie i graniu w gry. W czasie grania na komputerze w gry, zużywa się więcej energii niż normalnie pracując. Karta graficzna pracuje na zwiększonych obrotach i dużo więcej prądu żre.
Dodany: 2015-07-27 14:32:31, przez: Olek
Jejo, lepiej LEDY kupić, serio ;)

Dodany: 2015-07-17 14:15:39, przez: Bafon
Warto pamietac o "czerwonym oczku" we wszyskich urzadzeniach w domu. Duzo pradu to zre
Dodany: 2015-07-15 15:06:41, przez: Jejo
Kupić żarówki energooszczędne, dużo mniej prądu biorą. Ale nie do łazienki, tam to nie ma sensu
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl