Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Grzyb na ścianie

Zjawisko jakim jest grzyb na ścianie w mieszkaniu lub domu przyczynę swoją ma w niedostatecznej wentylacji pomieszczeń. Należy więc pamiętać o systematycznym i właściwym wietrzeniu pokoi i innych izb w nieruchomościach. W przeciwnym razie niewystarczająca wentylacja, do której jeszcze dołożymy nadmierną wilgoć bardzo szybko może doprowadzić do wyhodowania grzyba na ścianie lub suficie.


Grzyb na ścianie - przyczyny

Szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są tu kuchnie i łazienki, gdzie siłą rzeczy panuje wysoka wilgotność. Jakkolwiek zbyt mały przepływ powietrza może doprowadzić do pojawienia się grzyba także w innych pomieszczeniach. Warto podkreślić, iż wymienione przyczyny nie są jedynymi, które doprowadzić mogą do pojawienia się tego szkodliwego organizmu w naszym domu. Powodem ich występowania może być również izolacja, która została nieprawidłowo wykonana, na przykład na dachu. Inna opcja to nieprawidłowe wykonanie izolacji termicznej ścian. W tym drugim przypadku powstają tak zwane mostki temperaturowe. W ich wyniku na zimnych elementach ściany może skraplać się woda. Jeśli chodzi o wskazanie rodzajów grzybów, to jest ich bardzo dużo, jednakże najłatwiejszym do wyhodowania, a przez to także najczęściej występującym jest grzyb posiadający postać czarnego nalotu na zaatakowanej powierzchni.


Grzyb na ścianie - jak usunąć?

Czasami usunięcie grzyba z naszego mieszkania wcale nie tak łatwo przeprowadzić. Najważniejszą sprawą, tak jak w przypadku chorób u człowieka jest pozbycie się przyczyny powstawania grzyba. Na pewno konieczne jest usprawnienie wentylacji. Wskazane jest również obniżenie wilgotności w pomieszczeniu. Do tego celu można na przykład zastosować świetnie sprawdzający się w praktyce pochłaniacz wilgoci. Nawiasem mówiąc izby kuchenne, w których chyba w każdym mieszkaniu panuje największy poziom wilgoci są już prawie zawsze wyposażone w takiego rodzaju pochłaniacze. Kolejnym etapem jest usuniecie grzyba. Można to zrobić w sposób mechaniczny lub za pomocą właściwych środków chemicznych, których na rynku mamy wybór bardzo duży. Należy wybrać odpowiedni, co uzależnione jest od poziomu zadomowienia się grzyba oraz jego rodzaju. Zazwyczaj na produkty tego typu możemy się natknąć tam, gdzie oferowany jest asortyment za zakresu chemii budowlanej.


Grzyb na ścianie - środki

Przed użyciem tych produktów nie można także zapominać o zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Otóż wszelkie preparaty do zwalczania grzybów pleśniowych są szkodliwe dla zdrowia. Gdy chcemy ich używać powinniśmy chronić skórę i oczy. Natomiast, gdy zakończymy zabiegi bezwzględnie zalecane jest wywietrzenie danego pomieszczenia. Jest to tym bardziej konieczne, że niektóre z preparatów w swoim składzie mają związki chloru. Te ostatnie, gdy połączą się z kwasami lub środkami czystości potrafią stworzyć trujące gazy. Stosowanie tych produktów może być na tyle szkodliwe dla zdrowia, iż część z nich można stosować tylko na zewnątrz pomieszczeń. Jeśli chodzi o skuteczność tych preparatów, to większość z nich odznacza się wysokim odsetkiem zwalczania grzybów pleśniowych i grzybów niszczących strukturę materiałów budowlanych, takich jak beton, zaprawy cementowe i cementowo-wapienne. Zazwyczaj są też one bardzo łatwe i szybkie w użyciu. Ponadto, odgrzybieniowe prace można spokojnie wykonywać samodzielnie. Do ich przeprowadzenia nie są nam potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia, ani sprzęt.


Grzyb na ścianie - szkodliwość

Odkryty w naszym mieszkaniu grzyb na ścianie niesie ze sobą wiele zagrożeń, zarówno dla budynku jak i dla zdrowia mieszkańców. Szkodliwe działanie może być mianowicie wywarte na zaatakowany budulec. Przykładem jest drewno, które może w takiej sytuacji stracić nawet 70% masy w ciągu roku. Jednakże grzyb jest groźny zwłaszcza dla zdrowia człowieka. U ludzi może on powodować takie objawy jak nudności, zaburzenia układu pokarmowego oraz bóle i zawroty głowy. Ponadto mogą wystąpić choroby takiej jak alergia, astma lub grzybica płuc.

2015-07-14 14:13:55 - Staszek

Komentarze
Dodany: 2016-05-25 15:24:55, przez: Mina
@Halinka, pleśń to gatunek grzyba. Tak w skrócie :)
Dodany: 2016-04-19 15:28:49, przez: Halinka
Ktoś mi wjasni, czym różni się grzyb na ścianie od pleśni na ścianie?
Dodany: 2016-03-11 10:21:36, przez: Kostka
@Werka - fakt, to chyba najlepszy płyn jaki stosowałam, tylko że śmierdzi niemiłosiernie, trzeba wietrzyć potem dłuuugo! Ale działa.
Dodany: 2015-11-19 16:13:36, przez: Werka

Tylko ten powyżej! Usuwa pleśń najlepiej na świecie!
Dodany: 2015-10-16 15:49:24, przez: Usumon
Tytus, lepiej faktycznie skuć całość, mniej mordęgi później. Tylko pamiętaj o dobrej wentylacji później, żebyś nie miał powtórki z rozrywki :)
Dodany: 2015-09-08 08:05:04, przez: Tytus
@Tunin,tutaj to już zostaję chyba tylko skuć całość bo niestety całość bankowo zagrzybiona :( i w ogóle to raczej szkoda to ruszać...
Dodany: 2015-08-17 14:37:02, przez: Tunin

Ma-sak-ra!
Dodany: 2015-08-10 15:05:56, przez: Tomek
@Misia, to chyba nie jest dobry sposób, a co jeśli mam ścianę w kolorze??
Dodany: 2015-08-10 08:29:34, przez: Misia
Sposób polecony przez znajomych. Dwukrotnie spryskać ścianę wybielaczem w sprayu i po kłopocie. 
Dodany: 2015-08-06 08:12:16, przez: Hanulka

Współczuje ludziom, którzy muszą mieszkać w takich warunkach :( i to jeszcze z dziećmi...
Dodany: 2015-08-04 08:14:23, przez: Waciu
Tez użyłem Pilmasa:) zeszło elegancko i ściana jak nowa:)
Dodany: 2015-07-27 14:25:33, przez: Jajko
Matkobosko, ale syf!!!!

Dodany: 2015-07-27 14:24:31, przez: Tomko
Ciekawy ten pomysł  Stachu, wypróbuję. Repes, nie musisz od razu skuwać tynku, najpierw spróbuj chemii.
Dodany: 2015-07-20 10:11:54, przez: Stachu
Hej, u mnie w łazience wyszedł taki grzyb i ja potraktowałem go środkiem z chlorem (środek nazywał się Pilmas :)) ... najpierw kilkukrotnie popsikałem tym środkiem w miejsce grzyba, i zacząłem wcierać (i tak kilka razy), a następnie zagruntowałem ścianę i pomalowałem i od tego czasu po grzybie nie ma śladu. Pozdrawiam
Dodany: 2015-07-15 14:54:30, przez: Repes
Pomocy, u mnie w domu takie coś wyłazi i nie wiem jak się pozbyć dziada! Trzeba skuwać tynk?


Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl