Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Elektryczne włączniki świateł

Budując swój pierwszy dom chcemy, by był on jak najpiękniejszy, wyrwany z naszych snów. Planując układ pomieszczeń, meble, często zapominamy o najważniejszym - gdzie umieścimy włączniki światła. Jest to bowiem decyzja, którą powinniśmy podjąć na samym początku - szkoda by było, gdybyśmy musieli kuć ściany, zrywać tapety, by zmienić układ kabli w ścianach. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę decydując gdzie umieścimy włączniki światła?


Przede wszystkim należy pamiętać o zasadzie, że im bliżej drzwi znajduje się włącznik, tym wygodniej światło zapalić wchodząc do pomieszczenia oraz zgasić z niego wychodząc. Nie warto więc umieszczać włączników na drugim końcu pokoju, bo za każdym razem będziemy musieli przemierzać pokój w absolutnej ciemności - a nie jest to praktyczne.


Liczmy się też z tym, że nie zawsze do jednego światła jeden włącznik wystarczy. Gdy na przykład mamy schody w domu, włącznik zapalający/gaszący światło powinien znajdować się zarówno na górze, jak i na dole. Absurdem jest wchodzić w nocy po ciemku po schodach z nadzieją, że nic się nam nie stanie. To za duże ryzyko.


Zastanówmy się też gdzie umieścimy meble. Głupio będzie jeśli okaże się, że jedyne miejsce w którym może stanąć szafa zostało zajęte przez włącznik światła.


W całym tym zamieszaniu nie zapominajmy również o nowinkach technologicznych. Może są miejsca, w których najlepszym rozwiązaniem okaże się światło zapalające się pod wpływem ruchu? A może zainteresujemy się elektronicznymi włącznikami światła, które będą zapalać światło o konkretnych godzinach, w danych dniach? Jest to rozwiązanie niewiarygodnie przydatne, zwłaszcza gdy dużo podróżujemy, a nie chcemy, by nas dom stał się łatwym celem dla złodziei. Dla wielbicieli pięknego stylu produkowane są włączniki światła retro, czy włączniki szklane, które dodadzą smaku każdemu wnętrzu.


Piękne światło jest niezbędne w każdym domu - dodaje wnętrzu uroku, klimatu, a także oświetla nas, książkę którą czytamy czy krzyżówkę, którą rozwiązujemy. Dlatego zadbajmy o to, by włączanie go było rzeczą nieskomplikowaną i przemyślaną.

2015-07-07 14:30:56 - Orfarl

Komentarze
Dodany: 2016-11-21 14:58:01, przez: Spraff


Ja u siebie w kanciapie (tam gdzie mam małe studio do nagrań) zamontowałem sobie włączniki z Poloneza :) Rewelacyjnie to wygląda :D
Dodany: 2015-10-07 15:16:50, przez: Birba
@Bartek, minusem jest jego cena, to można powiedzieć na pewno. Poza tym to niepotrzebny luksus, jak złoty sedes...
Dodany: 2015-09-04 08:40:36, przez: Bartek
A teraz coś na bogato :) Kryształowy włącznik światła z kryształem Swarovskiego. Z pewnością przyciąga wzrok i może stać się częścią wystroju wnętrz. Ale minusem tego cudeńka jest to, że pasuje tylko do wyrafinowanego wnętrza. Jak uważacie ? 


Dodany: 2015-08-14 08:45:33, przez: Orihime

Fajny jest taki z regulacją :)
Dodany: 2015-08-12 14:52:42, przez: Fajdasz

Takie bakelitowe włączniki to było coś! U mnie w bloku w piwnicy do niedawna takie były :)
Dodany: 2015-08-10 14:48:28, przez: Pawicz
@Zośka, poszukaj w necie, pewnie już coś takiego jest :)
Dodany: 2015-08-05 08:39:35, przez: Zośka

A mi się podoba coś takiego? to w ogóle można kupić?:)
Dodany: 2015-07-23 15:28:53, przez: Ewald
A co sądzicie o takim? Gdzie można coś takiego kupić, bo mi sie bardzo podoba

Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl