Mapa
Lista
Lista + Mapa
Mieszkania
  • Mieszkania
  • Domy
  • Lokale
  • Działki
  • R. pierwotny
Sprzedaż
  • Sprzedaż
  • Wynajem
Szukaj

Kategorie

Tagi

Mieszkania na sprzedaż

Dom pasywny

Kto z nas nie chciałby płacić mniejszych rachunków za ogrzewanie? Kto nie chciałby mieszkać bardziej ekologicznie i komfortowo? Niestety, często wydaje się nam to niemożliwe. Jednak od pewnego czasu jest rozwiązanie, po prostu jeszcze nie każdemu znane - dom pasywny.


Dom pasywny - definicja

Idea takiego domu polega na tym, by maksymalnie jak to możliwe zminimalizować zużycie energii w całym okresie eksploatacji budynku. By osiągnąć ten cel wykorzystuje się idealnie dobrane parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz szereg innych rozwiązań. Dom pasywny nie jest fanaberią - doświadczenie pokazało, że zużycie energii naprawdę jest dużo mniejsze niż w budynkach wznoszonych według tradycyjnych metod i zasad, czasem nawet ośmiokrotnie!

Podstawową zaletą domu pasywnego jest to, że skupia się on na zmianach w dotychczasowych rozwiązaniach, a nie na tworzeniu zupełnie nowych rozwiązań. Skraca to czas wymyślania projektów, zatwierdzania nietypowych pomysłów. Ponadto ułatwia budowlańcom tworzenie takich domów, nie muszą specjalnie się doszkalać w każdej dziedzinie, wystarczy tylko skorygować posiadaną wiedzę.


Dom pasywny - ogrzewanie

W takich domach nie stosuje się tradycyjnego sposobu grzewczego. Zamiast tego wykorzystywana zostaje energia pochodząca z promieniowania słonecznego, ciepło pochodzące z wentylacji oraz to wytwarzane przez obiekty znajdujące się w pomieszczeniu oraz przez żyjących tam ludzi. Ponadto wszystkie przegrody zewnętrzne muszą posiadać niski współczynnik przenikania ciepła, a zewnętrzna powłoka budynku w ogóle nie przepuszcza powietrza! Co ciekawe - nie jest to pomysł w żaden sposób zastrzeżony ani opatentowany - każdy kto zajmuje się budową domów może stworzyć dom pasywny, jeśli tylko pozna dokładne zasady jego funkcjonowania.


Dom pasywny - cena

Dom pasywny jest świetnym rozwiązaniem jeśli chcesz oszczędzać i jednocześnie żyć ekologicznie. Tworzy się go bowiem po to, by ograniczyć energię potrzebną do ogrzania wnętrz. Im mniej jej zużyjesz - tym mniej zapłacisz. Oraz, co równie ważne, im mniej jej zużyjesz - tym mniej zaszkodzisz środowisku. A jakieś wady? Możliwe, że cena. Ale oszczędności jakie zyskasz sprawiają, że cena przestaje odgrywać rolę.

2015-07-10 13:17:10 - Andrzej Stonoga
dom

Komentarze
Dodany: 2015-08-13 15:03:37, przez: Gamma

Kurde, ale bunkier, masz rację Feusz.
Dodany: 2015-07-17 15:25:45, przez: Feusz
Te domy pasywne wyglądają jak bunkry...Dodany: 2015-07-17 08:16:27, przez: Ala
Czytałem, że podobno domy pasywne zużywają często ośmiokrotnie więcej energii niż domy stawiane metodą tradycyjną. Robi wrażenie... ile może kosztować postawienie takiego domu? :)
Klikmapa.pl jest ogólnopolską wyszukiwarką nieruchomości. Pozwala szybko znaleźć domy, mieszkania, działki i lokale, a wyniki przedstawiane są bezpośrednio na mapie w przejrzysty i intuicyjny sposób.
© by KLIKmapa.pl